Výzva pro podávání lucembursko-českých projektů

Grantová agentura České republiky (GA ČR) ve spolupráci s lucemburskou agenturou Luxembourg National Research Fund (FNR) vyhlašuje výzvu pro podávání návrhů projektů na principu hodnocení Lead Agency s předpokládaným počátkem řešení v roce 2026. GA ČR v této výzvě vystupuje v roli partnerské organizace – projekty hodnotí FNR a GA ČR výsledky hodnocení přejímá. Výzva je vyhlášena v rámci iniciativy Weave.

Lhůta pro podávání návrhů projektů začíná 20. 12. 2024. Českou část návrhu projektu je možné podávat nejpozději do 17. 4. 2025, tedy do 7 dnů po oficiálním termínu, který FNR pro lucemburské uchazeče stanovila na 10. 4. 2025.

Upozorňujeme, že v aplikaci pro podávání projektů je potřeba projekt založit ve výzvě Lead Agency – Partner Organization – 2026 – NCN (Poland)/FNR (Luxembourg).

Čestná prohlášení / prohlášení o způsobilosti zasílejte do datové schránky GA ČR s identifikátorem a8uadk4, a to nejpozději do 17. 4. 2025. Předmět zprávy je „Předmět zprávy je „Způsobilost – FNR – 2026“. Je nutné také doložit úplný výpis z evidence skutečných majitelů uchazeče.

Projekty jsou max. tříleté, GA ČR umožňuje délku trvání projektu 24, nebo 36 měsíců. Doba řešení musí být u všech řešitelů stejně dlouhá.

Souběhy návrhů projektů

Pro souběhy návrhů projektů, ve kterých vystupuje stejná osoba navrhovatele nebo spolunavrhovatele, platí pravidlo stanovené v čl. 3 odst. 12 Pravidel s tím rozdílem, že projekty podané do této výzvy se budou započítávat do maximálního počtu návrhů projektů podaných do výzev s předpokládaným počátkem řešení v roce 2026.

Návrhy projektů podané do této výzvy se nebudou započítávat do maximálního počtu návrhů projektů podaných do výzev s předpokládaným počátkem řešení v roce 2025.

Potřebujete poradit?

Další informace

 

 

 

Nové projekty financované se slovinskou a lucemburskou agenturou

Grantová agentura ČR (GA ČR) podpoří od příštího roku další dva mezinárodní projekty. Jedná se o první projekty potvrzené od zahraničních agentur, které v letošní výzvě hodnotila GA ČR. Jeden projekt bude financovaný společně se slovinskou agenturou Slovenian Research and Innovation Agency (ARIS) a jeden s lucemburskou agenturou Luxembourg National Research Fund (FNR).

Projekty budou podpořeny díky spolupráci agentur v rámci iniciativy WEAVE. GA ČR při jejich hodnocení vystupovala jako Lead Agency, tedy provedla hodnocení návrhů projektů a předala jej partnerským stranám, které projekty nehodnotily. Každá agentura financuje náklady vědců ze své země.

Česko-slovinský projekt (GA ČR – ARIS)

Registrační číslo Navrhovatel Název Uchazeč Doba trvání Oborová komise
25-16301K doc. RNDr. Pavla Bojarová, Ph.D. Mono- and multivalent inhibitors of galectin-8 in tumour-associated (lymph)angiogenesis Mikrobiologický ústav AV ČR, v.v.i. 3 OK2 – vědy o neživé

přírodě

Česko-lucemburský projekt (GA ČR – FNR)

Registrační číslo Navrhovatel Název Uchazeč Doba trvání Oborová komise
25-15744K RNDr. Klára Kosová, Ph.D. How to survive mild winter: Cold reacclimation and stress memory in Norstar-Manitou VRN-A1 wheat substitution lines at proteome and lipidome Výzkumný ústav rostlinné výroby, v.v.i. 3 OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy

 

Další podpořené mezinárodní projekty budou oznamovány v příštích týden, po jejich potvrzení zahraničními agenturami.

 

Hledáme odborníky pro panely v technických vědách, společenských a humanitních vědách a zemědělských a biologicko-environmentálních vědách

Na konci října GA ČR vyhlásila termín pro podávání nominací do všech panelů GA ČR s funkčním obdobím jejich členů od dubna 2025. Uvedený termín prodlužujeme do 15. ledna pro panely v oblastech:

Oborová komise 1: Technické vědy

Oborová komise 4: Společenské a humanitní vědy

Oborová komise 5: Zemědělské a biologicko-environmentální vědy

Bližší informace a nominační formulář

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Jak hvězdy ovlivňují černé díry a naopak

Michal Zajaček z Ústavu teoretické fyziky a astrofyziky Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity se v rámci projektu JUNIOR STAR zabývá výzkumem supermasivních černých děr v galaktických jádrech. Jeho tým zkoumá vzájemné působení mezi hvězdami a černými dírami – jak hvězdy ovlivňují aktivitu černých děr a jak černé díry působí na své okolní hvězdy. Jeho výzkum by mohl mít klíčový význam pro pochopení fungování a vývoje galaxií.

Dalekohled jako odrazový můstek

Zájem o vesmír a neznámo, které se s ním pojí, vzbudily v doktoru Zajačekovi poprvé snímky planet a měsíců Sluneční soustavy, které jako dítě objevil v encyklopedii. „Zlom nastal, když jsem dostal svůj první malý dalekohled. Ten mi otevřel nový svět a umožnil zkoumat noční oblohu podrobněji,“ vzpomíná řešitel projektu JUNIOR STAR. Tento zájem ho přivedl ke studiu astrofyziky, v rámci něhož se nejprve zaměřil na pozdní velké bombardování Sluneční soustavy a později na střed Mléčné dráhy. Během doktorského studia na univerzitě v Kolíně nad Rýnem se pak ponořil do studia černých děr. Dnes působí na Ústavu teoretické fyziky a astrofyziky Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, kde se zaměřuje právě na výzkum těchto záhadných objektů.

Černé díry v srdcích galaxií

V rámci projektu JUNIOR STAR se vědecký tým doktora Zajačeka zaměřuje na interakci hvězd s okolím supermasivních černých děr v galaktických jádrech. Tyto černé díry, které mají hmotnost od milionů až po miliardy Sluncí, nejsou osamocené. Obklopuje je oblast plná hvězd, tzv. nukleární hvězdokupa. Stejný fenomén pozorujeme i v centru naší Mléčné dráhy, kde mezi miliony hvězd můžeme příležitostně zaznamenat aktivitu černé díry, která se projevuje erupcemi energie. „Cílem našeho výzkumu je pochopit, jakým způsobem hvězdy ovlivňují aktivitu černých děr a jak černé díry naopak působí na hvězdy ve svém okolí. Tento proces je zásadní pro pochopení vývoje galaxií, neboť černé díry a hvězdy spolu tvoří vzájemně propojený systém, který může ovlivnit i vznik nových hvězd,“ vysvětluje doktor Zajaček.

Lepší pochopení vesmíru

Projekt může přinést zásadní vhled do procesů, které probíhají v galaktických jádrech – tedy v nejhlubších částech galaxií. Některé galaxie vykazují vysokou aktivitu – jejich černé díry pohlcují velké množství hmoty a intenzivně září, zatímco jiné, jako naše Mléčná dráha, mají klidnější jádra. Rozdíly v aktivitě těchto černých děr a jejich vliv na růst a vývoj galaxií jsou jednou z hlavních záhad, které vědci zkoumají. „Z minulých studií víme, že zvýšená aktivita supermasivních černých děr může utlumit tvorbu hvězd v dané galaxii, což významně ovlivňuje její celkový vývoj,“ říká Zajaček. Výzkumný tým se nyní zaměřuje na teorii, že hvězdy mohou nejen zpomalit aktivitu černých děr, především v důsledku výbuchů supernov, ale také ji znovu nastartovat. „Zjistili jsme, že hvězdy, které obíhají velmi blízko černé díry, mohou část své hmoty přenášet do okolí černé díry, a tím zásadně ovlivňovat její aktivitu,“ dodává Michal Zajaček, který za svou práci v letošním roce obdržel cenu MUNI Scientist Grantové agentury Masarykovy univerzity.

Spolupráce napříč kontinenty a vývoj nového dalekohledu

Výzkum supermasivních černých děr vyžaduje sledování těchto často extrémně vzdálených objektů pomocí různých druhů pokročilých teleskopů, které operují na rozdílných vlnových délkách. Spolu s kolegy z Masarykovy univerzity a Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu pracuje doktor Zajaček na vývoji prvního českého vesmírného dalekohledu QUVIK, který bude vesmír zkoumat v ultrafialových vlnových délkách. V případě úspěchu by se jednalo o průlomovou technologii českého kosmického výzkumu.

Na řešení projektu JUNIOR STAR se kromě českých a slovenských výzkumníků podílejí také přední světoví odborníci. Mezi nejvýznamnějšími partnery jsou experti z Německa, USA, Velké Británie nebo Číny. Společným úsilím odhalují záhady vesmíru, který se stále ukazuje jako fascinující a plný neprobádaných tajemství.

Dr. Zajaček a tým

RNDr. Michal Zajaček, Ph.D., (třetí zleva) se svým týmem

 

JUNIOR STAR

Granty JUNIOR STAR jsou určeny pro excelentní začínající vědce, kteří získali titul Ph.D. před méně než 8 lety a kteří již publikovali v prestižních mezinárodních časopisech a mají významnou zahraniční zkušenost. Díky pětiletému financování s možností čerpat až 25 milionů Kč umožňují granty JUNIOR STAR vědecké osamostatnění a případné založení vlastní výzkumné skupiny. Na podporu dosáhne pouze zlomek podaných projektů. Pro rok 2024 bylo podpořeno pouze 17 z celkových 175 návrhů projektů.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Oblasti věd o neživé přírodě se ujímá doc. Hana Čížková

Vláda od 10. prosince 2024 jmenovala do předsednictva GA ČR doc. RNDr. Hanu Čížkovou, Ph.D., která v něm odpovídá za oblast věd o neživé přírodě. Nahrazuje tak po osmi letech RNDr. Alici Valkárovou, DrSc., které skončilo druhé funkční období. Funkční období členů předsednictva může být nanejvýš jednou opakováno.

doc. RNDr. Hana Čížková, Ph.D.Doc. RNDr. Hana Čížková, Ph.D., vystudovala geofyziku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Zaměřuje se na numerické modelování konvekce v plášti Země. Je vedoucí Katedry geofyziky Matematicko-fyzikální fakulty. Působí v Radě Geofyzikálního ústavu AV ČR, od roku 2013 je její místopředsedkyní. Podílí se na řešení projektů s kolegy ze Spojených států a Nizozemí v rámci Visiting Research Fellowship financovaného nizozemským výzkumným centrem. Na Karlově Univerzitě působí jako pedagožka, školitelka a garant doktorského studijního programu Fyzika Země a planet. V GA ČR dosud působila jako členka hodnoticích panelů a oborové komise OK2 (od roku 2023 je její předsedkyní).

O předsednictvu GA ČR

Předsednictvo GA ČR je jmenováno vládou ČR na návrh Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Je složeno z pěti členů, kteří zastupují pět základních vědních oborů – technické vědy (prof. Ing. Martin Hartl, Ph.D.), vědy o neživé přírodě (doc. RNDr. Hana Čížková, Ph.D.), lékařské a biologické vědy (prof. MUDr. Mgr. Milan Jirsa, CSc.), společenské a humanitní vědy (doc. PhDr. Martina Hřebíčková, DSc.) a zemědělské a biologicko-environmentální vědy (doc. RNDr. Petr Baldrian, Ph.D. – předseda GA ČR). Funkční období členů předsednictva je čtyřleté s možností jmenování nejvýše na dvě funkční období po sobě následující. Statutárním orgánem GA ČR je její předseda.

Předsednictvo schvaluje vyhlášení veřejných soutěží ve výzkumu a vývoji a rozhoduje o uzavření smluv o poskytnutí podpory, tedy o udělení grantů vědeckým projektům na základě hodnocení oborových komisí a panelů GA ČR. Předsednictvo dále koordinuje činnost těchto poradních orgánů, jmenuje a odvolává jejich členy.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Nové mezinárodní projekty s Polskem a Německem

Grantová agentura ČR (GA ČR) podpoří od příštího roku tři nové mezinárodní projekty. Jedná se o německo-český a dva trilaterální polsko-německo-české projekty. Podpora těchto projektů je možná díky spolupráci GA ČR se zahraničními agenturami – německou Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG) a polskou Narodowe Centrum Nauki (NCN) – v rámci iniciativy Weave.

Návrhy projektů prošly hodnocením formou Lead Agency, kdy hodnocení návrhů projektů provedla jedna z agentur a její výsledky následně převzaly partnerské agentury. GA ČR u těchto návrhů projektů figurovala jako partnerská agentura. Každá agentura financuje náklady vědců ze své země. Doba řešení projektů je tři roky.

Německo-český projekt (DFG – GA ČR)

Reg. č. Navrhovatel Název projektu Uchazeč Doba řešení
25-17445L prof. Ing. Andrey Shukurov, Ph.D. Plazmová diagnostika syntézy nanočástic v nových plynových agregačních klastrových zdrojích s cylindrickými magnetrony Matematicko-fyzikální fakulta, Univerzita Karlova 3 roky

Polsko-německo-české projekty (NCN – DFG – GA ČR)

Reg. č. Navrhovatel Název projektu Uchazeč Doba řešení
25-14402L

 

Prof. RNDr. Marek Procházka, Dr. Zesílená spektroskopie na fotoaktivních hybridních kovových/polovodičových nanostrukturách Univerzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta 3 roky
25-14506L

 

prof. Ing. Miroslav Jícha, CSc. Základní analýza absorpce CO2 z bioplynu v rotačním absorbéru Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství 3 roky

Spolupráce s dotčenými agenturami, ale i s agenturami z dalších zemí, probíhá díky iniciativě WEAVE. Jejím cílem je odstranit bariéry mezinárodní vědecké spolupráce a propojit 12 evropských agentur podporujících základní výzkum.

Další podpořené mezinárodní projekty budou oznamovány po jejich schválení všemi zapojenými agenturami.

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

GA ČR podpoří od ledna nové vědecké projekty za 4,7 miliard Kč

Nejvýznamnější český poskytovatel grantů na podporu projektů základního výzkumu, Grantová agentura České republiky (GA ČR), od ledna podpoří 474 nových vědeckých projektů. Připadne na ně v příštích pěti letech 4,7 miliard Kč. Další projekty, na kterých se budou podílet i zahraniční vědci, budou oznamovány postupně.

„Jsme rádi, že od příštího roku budeme moci financovat více nových vědeckých myšlenek než v letošním roce,“ řekl předseda GA ČR prof. Petr Baldrian. „Doufáme, že navyšování rozpočtu, a tedy i navyšování počtu podpořených projektů, bude pokračovat i v příštích letech, aby byl využit potenciál české vědy. Potenciál excelentních projektů v české vědě je nejen podle nás, ale i podle našich poradních orgánů podstatně vyšší.“

Všechny návrhy projektů prochází dvoufázovým hodnocením, které provádí výhradně špičkové české a zahraniční vědkyně a vědci. V odborných panelech a oborových komisích jich působí přes 500 a další tisíce badatelek a badatelů ze zahraničí vypracovávají oponentské posudky v druhé fázi hodnocení.

GA ČR nabízí soutěže pro vědkyně a vědce v různé fázi kariéry. Pro začínající výzkumnice a výzkumníky jsou určeny granty POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP, díky kterým získají zahraniční zkušenosti. Druhou soutěží je JUNIOR STAR, která umožní dosáhnout vědecké nezávislosti na dosavadním týmu nebo školiteli. „Příští rok plánujeme vypsat soutěž Návratové granty. Ty budou určeny obzvláště pro rodiče s malými dětmi, kteří se po kariérní přestávce vrací k vědecké práci,“ doplňuje prof. Petr Baldrian.

Pro zkušené vědkyně a vědce jsou určeny vysoce výběrové granty EXPRO, které podporují rizikovější výzkum s vysokým potenciálem pro vědecký průlom. Mají za cíl také podpořit českou úspěšnost v prestižních soutěžích Evropské výzkumné rady (ERC). Nejvyužívanější soutěž Standardní projekty pak pokrývá celou šíři základního výzkumu. Vysokou přidanou hodnotu české vědě přináší financování mezinárodních projektů, díky nimž mohou české vědkyně a vědci vést výzkum společně s týmy ze zahraničí.

Staňte se členy hodnoticích panelů

Standardní projekty

Standardní projekty tvoří základ grantové podpory základního výzkumu v České republice. Od roku 2025 GA ČR podpoří 410 nových standardních projektů za 3,4 mld. Kč. Návrhy projektů s délkou řešení až tři roky mohou podávat všichni badatelé a jejich týmy bez ohledu na jejich věk a zkušenosti. Tento druh projektů je podporován již od roku 1993.

Reg. čísloNavrhovatelNázevUchazečDoba trváníOborová komise
25-15195Sdoc. Fatma Yalcinkaya, MSc., Ph.D.Nové chirální kompozitní magnetické membrány kombinované s rotačními a magnetickými levitačními silami pro separaci racemických směsíTechnická univerzita v Liberci, Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace3OK1 – technické vědy
25-15200Sprof. Ing. Martin Keppert, Ph.D.Možnosti zvýšení nízkých počátečních pevností ekologických směsných cementů pomocí inovativních přísad a nanomateriálůČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta stavební3OK1 – technické vědy
25-15390Sdoc. Ing. David Nečas, Ph.D.3D tištěné kompozity s kovovou matricí vyztužené 2D MXene nanovrstvami pro biomedicínské implantáty nové generaceVysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství3OK1 – technické vědy
25-15398Sprof. Ing. Robert Černý, DrSc.Synergické efekty v alkalické aktivaci směsných prekurzorů: fyzikální, chemické a ekologické aspektyČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta stavební3OK1 – technické vědy
25-15490Sdoc. RNDr. Jiří Šíma, DrSc.LEDNeCo: Nízkoenergetické hluboké neurovýpočtyÚstav informatiky AV ČR, v.v.i.3OK1 – technické vědy
25-15501Sprof. Ing. Vít Šmilauer, Ph.D., DSc.Multifyzikální nelineární model pro whitetoppingČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta stavební3OK1 – technické vědy
25-15541SIng. Patrycja Magdalena Bober, Ph.D.Nanostrukturované kompozity pro přeměnu a skladování energieÚstav makromolekulární chemie AV ČR, v.v.i.3OK1 – technické vědy
25-15579SIng. Jiří Čapek, Ph.D.Experimentální a numerický výzkum relaxace zbytkových napětí vyvolaných selektivním laserovým tavenímČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská3OK1 – technické vědy
25-15590Sdoc. RNDr. Karolína Šišková, Ph.D.Recyklovatelné magnetické plasmonické bimetalické nanomateriály obklopené chytrými polymery pro SERS-detekci a odstranění vybraných polutantů z vodyUniverzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta3OK1 – technické vědy
25-15635SIng. Petr Knotek, Ph.D.Fotoindukované jevy ve sklech propustných pro infračervené zářeníUniverzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická3OK1 – technické vědy
25-15644SRNDr. Pavel Solař, PhD.Vývoj a studium nekonvenčních nanočásticových plynových aggregačních zdrojůUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK1 – technické vědy
25-15646Sprof. Ing. Michal Fulem, Ph.D.Poly(2-oxazoline)s: In silico adjustment of their properties for development of drug-specific delivery systemsVysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta chemicko-inženýrská3OK1 – technické vědy
25-15700SIng. Michal Cifra, Ph.D.MiPEF – Mikrovlnné sensory pro odhalování biomolekulárních efektů pulzního elektrického poleÚstav fotoniky a elektroniky AV ČR, v.v.i.3OK1 – technické vědy
25-15748SMgr. Martin Vyšvařil, Ph. D.Vápenné injektáže s biopolymerními a biotechnologickými přísadami k opravám povrchů historických stavebVysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební3OK1 – technické vědy
25-15755Sdoc. Ing. Vlastimil Bílek, Ph.D.Znovuvyužití stavebního odpadu pro cyklicky zatěžované alkalicky aktivované materiályVysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, Fakulta stavební3OK1 – technické vědy
25-15757Sdoc. Ing. Filip Průša, Ph.D.Plazmové zhodnocení odpadu na pokročilé cermetové kompozity pro vysokou disipaci kinetické energieVysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta chemické technologie3OK1 – technické vědy
25-15763Sprof. Ing. Martin Krejsa, Ph.D.Chování konstrukčních ocelí tenkostěnných nosných prvků při spojování za studenaVysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, Fakulta stavební3OK1 – technické vědy
25-15775Sdoc. Mgr. Kamil Postava, Dr.Topologické spin-fotonické lasery pro datové komunikaceVysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, Fakulta materiálově-technologická3OK1 – technické vědy
25-15806Sprof. Ing. Adriána Kovalčík, Ph.D.Biokompatibilní a flexibilní skafoldy biologického původuVysoké učení technické v Brně, Fakulta chemická3OK1 – technické vědy
25-15862Sdoc. Ing. Martin Štumpf, Ph.D.Časoprostorové elektromagnetické modelování 4D metapovrchůVysoké učení technické v Brně, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií3OK1 – technické vědy
25-15933Sdoc. Ing. Filip Šroubek, Ph.D., DSc.Dynamické inverzní problémy v časosběrné mikroskopiiÚstav teorie informace a automatizace AV ČR, v.v.i.3OK1 – technické vědy
25-15972SIng. Jiří Henych, Ph.D.Povrchová chemická reaktivita oxidů ceru v environmentálně a biologicky relevantních reakcíchÚstav anorganické chemie AV ČR, v.v.i.3OK1 – technické vědy
25-15993SIng. Tomáš Vojíř, PhD.Detekce anomálních vstupů nebo vstupů mimo trénovací distribuci v modelech hlubokých neuronových sítíČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta elektrotechnická3OK1 – technické vědy
25-15996SXiaohui Ju, Ph.D.Robustní zachytávání reaktivního kyslíku pro antioxidační terapii v nanomedicíněMendelova univerzita v Brně, Agronomická fakulta3OK1 – technické vědy
25-15998Sprof. Ing. Zbyšek Pavlík, Ph.D.Komplexní výzkum ekologicky efektivních malt pro udržitelné opravy povrchových vrstev historických budov: vliv přírodních organických přísad a vlákenČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta stavební3OK1 – technické vědy
25-16013Sprof. Ing. Roman Bulánek, Ph.D.Optimalizace vlastnostní pro transport hmoty v porézních materiálech: Aplikace v adsorpci a katalýzeUniverzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická3OK1 – technické vědy
25-16024SIng. Oleg Kikhtyanin, Ph.D.Pokročilé Cu/ZnO/Al2O3 katalyzátory: Od syntézních strategií ke katalytické výkonnostiVysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta technologie ochrany prostředí3OK1 – technické vědy
25-16071Sprof. Ing. Michal Šejnoha, Ph.D., DSc.Experimentální zkoušení a pokročilé modelování vrstvených skel vystavných kombinovaým účinkům výbuchu a dopadu fragmentůČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta stavební3OK1 – technické vědy
25-16097Sdoc. Mgr. Jaroslav Kohout, Dr.Magnetické uspořádání a ME vazba v BaREFeO4Univerzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK1 – technické vědy
25-16144SRNDr. Peter Minárik, Ph.D.Nový biodegradabilní materiál na bázi zinku s harmonickou strukturou pro využití v medicíněUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK1 – technické vědy
25-16155SIng. Daniel Horák, CSc.Nealergické multimodální světlo-konvertující/magnetické nanočástice pro teranostiku nádorůÚstav makromolekulární chemie AV ČR, v.v.i.3OK1 – technické vědy
25-16210SDr. Ing. Filip Šiška, Ph.D.Řízení dvojčatění pomocí změn lokálních vlastností mikrostruktury hořčíkových slitinÚstav fyziky materiálů AV ČR, v.v.i.3OK1 – technické vědy
25-16242SMgr. Jindřich Libovický, Ph.D.Lepší tokenizace pro vícejazyčně jazykové modely a strojový překladUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK1 – technické vědy
25-16256SIng. Martin Sedlmajer, Ph.D.Studium procesu hoření u vláknitých organických materiálů na úrovni mikrostrukturyVysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební3OK1 – technické vědy
25-16282SIng. Jan Šulc, Ph.D.Pevné látky dopované Fe: klíč k účinné generaci vysoce výkonného laserového záření ve střední infračervené oblastiČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská3OK1 – technické vědy
25-16285SIng. Petr Sedlák, Ph.D.Koncept kwinkování v NiTi slitině s tvarovou pamětíÚstav termomechaniky AV ČR, v.v.i.3OK1 – technické vědy
25-16307SIng. Ivo Šulák, Ph.D.Mechanismy poškození a deformace kompozitů s kovovou matricí při termomechanické únavě: Experimentální a numerický přístupÚstav fyziky materiálů AV ČR, v.v.i.3OK1 – technické vědy
25-16357Sprof. Ing. Zbyněk Šika, Ph.D.Absorpční mechanismy s nelineární dynamikou pro aktivní redukci periodických pohybů a sil ve strojíchČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta strojní3OK1 – technické vědy
25-16368SRNDr. Ing. Michal Knapek, Ph.D.Mikrolegované eutektické komplexní koncentrované slitiny pro pokročilé aplikaceUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK1 – technické vědy
25-16403Sdoc. Ing. Václav Nežerka, Ph.D.Využití fakultativně anaerobních bakterií k recyklaci nejjemnějších frakcí drceného betonuČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta stavební3OK1 – technické vědy
25-16482Sprof. Dr. Dipl.-Min. Willi PabstNové metody určení skelné fáze a jejich aplikace pro predikci efektivních vlastností silikátové keramiky a žárovzdorných materiálůVysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta chemické technologie3OK1 – technické vědy
25-16538Sdoc. Ing. Klára Částková, Ph.D.Nekonvenční piezoaktivní částice pro vysoce účinnou mechano ATRP metoduVysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství3OK1 – technické vědy
25-16545SIng. Petr Sazama, Ph.D.Studium řízeného nanokonfinementu aktivních míst pro catalytic reduction of CO2 by H2 na CO, methanol a uhlovodíkyÚstav fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, v.v.i.3OK1 – technické vědy
25-16615SIng. Mgr. Ondřej Kaman, Ph.D.Magneto-elektrické nanočástice pro tištěnou elektronikuFyzikální ústav AV ČR, v.v.i.3OK1 – technické vědy
25-16631SRNDr. František Lukáč, Ph.D.Plazmová sferoidizace žáruvzdorných komplexních koncentrovaných slitinÚstav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i.3OK1 – technické vědy
25-16657SDr. Sergii KalytchukNa míru navržené fluorescenční uhlíkové tečky pro cílenou biosenzorikuUniverzita Palackého v Olomouci, Český institut výzkumu a pokročilých technologií3OK1 – technické vědy
25-16766SIng. František Šoukal, Ph.D.Řízená prostorová distribuce hydrátů v nízkouhlíkových cementechVysoké učení technické v Brně, Fakulta chemická3OK1 – technické vědy
25-16769SFilipa Oliveira, Ph.D.Chlorem terminované MXeny pro stínění elektromagnetického zářeníVysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta chemické technologie3OK1 – technické vědy
25-16785SMgr. Ladislav Peška, Ph.D.Využití Large Language Modelů v Multi-Objective Doporučovacích SystémechUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK1 – technické vědy
25-16860Sprof. Ing. Radim Kocich, Ph.D.Za hranice současných měděných elektrovodných materiálůVysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, Fakulta materiálově-technologická3OK1 – technické vědy
25-16878Sdoc. Ing. Petr Svoboda, Ph.D.Vliv elektrického pole na utváření mazacího filmu iontových kapalin v elastohydrodynamickém kontaktuVysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství3OK1 – technické vědy
25-16894Sdoc. Ing. Miroslav Bartošík, Ph.D.Stabilita hydrogenovaného grafenu v nanoelektronice studovaná pomocí rastrovací sondové mikroskopieVysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství3OK1 – technické vědy
25-16935Sdoc. Ing. Lubomír Klimeš, Ph.D.Meta-modelování strojovým učením pro intenzifikaci přenosu tepla se složitou geometrií povrchuVysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství3OK1 – technické vědy
25-16980SIng. Ivan Nemec, Ph.D.Pasivace černého fosforu jednomolekulárními magnetyUniverzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta3OK1 – technické vědy
25-17110SIng. Roman Svoboda, Ph.D.Fázové transformace v ultra-tenkých chalkogenidových vrstvách: Od in-situ kalorimetrických měření k pokročilému modelování jejich kinetiky.Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická3OK1 – technické vědy
25-17332SIng. Ondřej Kučera, Ph.D.DREAM - Řízené a responzivní elektro-aktivní materiályÚstav fotoniky a elektroniky AV ČR, v.v.i.3OK1 – technické vědy
25-17383Sdoc. RNDr. Martin Pivokonský, Ph.D.Život vločky: Vliv hydrodynamických a fyzikálně-chemických podmínek při úpravě vody na vznik, morfologii a separovatelnost agregátůÚstav pro hydrodynamiku AV ČR, v.v.i.3OK1 – technické vědy
25-17453Sprof. Ing. Michal Sedlačík, Ph.D.Odolné magnetoreologické elastomery jako zařízení pro regulaci vibracíUniverzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta technologická3OK1 – technické vědy
25-17495Sprof. Ing. Milan Jirásek, DrSc.Pokročilé modely pro porušení kvazikřehkých materiálůČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta stavební3OK1 – technické vědy
25-17500SIng. Petr Dvořák, Ph.D.Laditelné perovskitové metapovrchy pro novou generaci optických kvantových technologiíVysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství3OK1 – technické vědy
25-17542Sprof. Ing. Tomáš Polcar, Ph.D.Vysoce entropické disulfidy: simulacemi podpořená příprava nové skupiny 2D materiálůČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta elektrotechnická3OK1 – technické vědy
25-17552SIng. Štěpán Dyk, Ph.D.Výzkum vnitřních rezonancí v nelineárních mechanických systémech s vícenásobnými autoparametrickými vazbamiZápadočeská univerzita v Plzni, Fakulta aplikovaných věd3OK1 – technické vědy
25-17624SIng. Tomáš Hartman, Ph.D.Nízkodimenzionální materiály 14. skupiny pro vápníkové a hořčíkové akumulátoryVysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta chemické technologie3OK1 – technické vědy
25-17718Sprof. Ing. Petr Humpolíček, Ph.D.Ex vivo modely tenkého střevaUniverzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta technologická3OK1 – technické vědy
25-17746Sprof. Ing. David Kubička, Ph.D., MBAŘízený modulární design hydrogenolýzních katalyzátorů a jejich aktivních center - cesta k odemčení potenciálu hydrogenolýzyVysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta technologie ochrany prostředí3OK1 – technické vědy
25-17759Sprof. Ing. Jan Jedelský, Ph.D.Sprejové povlakování strukturovaných povrchů tenkými vrstvami nanočásticVysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství3OK1 – technické vědy
25-17815Sdoc. RNDr. Petr Filip, CSc.Modelování toku hrubozrnných suspenzí s ohledem na tvar (nekulových) pevných částicÚstav pro hydrodynamiku AV ČR, v.v.i.3OK1 – technické vědy
25-17822Sdoc. RNDr. Karel Žídek, Ph.D.Výzkum optického pokrytí v mikro- a makroměřítku pomocí generace druhé harmonické zesílené kovovou vrstvouÚstav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i.3OK1 – technické vědy
25-17853SIng. Jaroslav Nejdl, Ph.D.Koherentní zdroj EUV záření pro kompaktní bezčočkovou mikroskopii a precizní metrologiiČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská3OK1 – technické vědy
25-17904Sprof. Dr. Ing. Zdeněk HanzálekEnergii zohledňující rozvrhování pro minimalizaci nákladů a spotřeby ve výroběČeské vysoké učení technické v Praze, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky3OK1 – technické vědy
25-17934Sdoc. Mgr. Lukáš Holík, Ph.D.STRINGS: Řetězcová omezení pro analýzu bezpečnostiVysoké učení technické v Brně, Fakulta informačních technologií3OK1 – technické vědy
25-18031SMgr. Martin Schmid, Ph.D.Samoučící metody v prostředích s nedokonalými informacemiUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK1 – technické vědy
25-18077Sprof. Mgr. Jakub Čížek, Ph.D.Vodíkem indukované defekty v komplexních koncentrovaných slitinách přechodných kovů pro ukládání vodíkuUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK1 – technické vědy
25-18105SRNDr. Milan Paluš, DrSc.Informačně-teoretické přístupy k predikci přechodů v komplexních systémechÚstav informatiky AV ČR, v.v.i.3OK1 – technické vědy
25-18111Sdoc. Ing. Zdeněk Slouka, Ph.D.Transportní procesy na iontově-výměnných membránách vyvolané elektrickým a gravitačním polemVysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta chemicko-inženýrská3OK1 – technické vědy
25-18144SIng. Václav Sebera, Ph.D.Změna vlastností dřeva na nano- až meso- úrovni v perspektivě měnícího se klimatuMendelova univerzita v Brně, Lesnická a dřevařská fakulta3OK1 – technické vědy
25-18154SProf. Ing. Pavlo Bekhta, DrScVýzkum recyklovatelných termoplasticky pojených dřevěných kompozitů pro nové bezformaldehydové materiály ve stavebnictvíMendelova univerzita v Brně, Lesnická a dřevařská fakulta3OK1 – technické vědy
25-18209SIng. Petr Koudelka, Ph.D.Penetrační dynamika porézních 3D struktur: simulace a zábleskové rentgenové zobrazováníČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta dopravní3OK1 – technické vědy
25-18221SIng. Alice Hospodková, Ph.D.Struktury pro rychlé, energeticky úsporné a logické obvody založené na GaNFyzikální ústav AV ČR, v.v.i.3OK1 – technické vědy
25-18265Sprof. Ing. Jiří Mikyška, Ph.D.Výpočetní modely hydraulického štěpení při získávání geotermální energieČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská3OK1 – technické vědy
25-18280SIng Hana Uhlířová, PhDMikro-endoskopie životnosti fluorescence pro in-vivo studium v hloubce mozkuÚstav přístrojové techniky AV ČR, v.v.i.3OK1 – technické vědy
25-18353SMgr. Viliam Lisý, M.Sc. Ph.D.Rozvoj agentů založených na velkých jazykových modelech pomocí hraní herČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta elektrotechnická3OK1 – technické vědy
25-18485Sprof. Ing. Zbyněk Koldovský, Ph.D.Hybridní extrakce signálů: Synergie fyzikálních, informačně-teoretických a datových znalostíTechnická univerzita v Liberci, Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií3OK1 – technické vědy
25-18496Sprof. Ing. Tomáš Jirout, Ph.D.Akumulační bloky z alternativních plniv zpevněných hydraulickými pojivovými systémy pro ukládání teplaČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta strojní3OK1 – technické vědy
25-15346Sdoc. RNDr. Radek Šachl, Ph.D.Mapování galectin-gangliosidových sítí na komplexních modelových membránových systémechÚstav fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15354Sprof. PharmDr. Lucie Nováková, Ph.D.Vývoj komplexního predikčního modelu a softwarového nástroje pro superkritickou fluidní chromatografii za použití umělých neuronových sítíchUniverzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15358Sdoc. Mgr. Dominik Heger, Ph.D.Spektroskopické studie environmentálně významných látek ve vysoce koncentrovaných roztocíchMasarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15366SMgr. Michal Doucha, Ph.D.Symbolické metody v topologické dynamice grupMatematický ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15408SRNDr. Eva Muchová, Ph.D.Modelování fotochemie ve viditelné a rentgenové oblasti v komplexních molekulárních systémechVysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta chemicko-inženýrská3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15428Sdoc. RNDr. Michal Kolář, Ph.D.Úloha peptidů při vzniku prvotních ribozomůVysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta chemicko-inženýrská3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15447Sprof. RNDr. Karel Hron, Ph.D.Analýza distribučních dat pro geochemické mapováníUniverzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15448SRNDr. Jiří Pospíšil, Ph.D.Kvazičástice ve van der Waalsovských magnetech: Q-MAGUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15473SMgr. Petr Brož, Ph.D.Efuzivní kryovulkanismus: souboj fází ve vodním sloupci za sníženého atmosférického tlaku (COPHER)Geofyzikální ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15495SRNDr. Petr Ježek, DrSc.Úloha mitochondriálního ATP-senzitivního K+ kanálu a redoxního stavu ve změnách morfologie mitochondriálních krist monitorovaných nanoskopiíFyziologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15544SMgr. Vojtěch Pravda, Ph.D., DSc.Černé díry a dvojitá kopie v teoriích gravitaceMatematický ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15571SMgr. Jan Hubička, Ph.D.Stromy a struktury: ramseyovské vlastnosti, symetrie a aplikaceUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15592Sprof. Ing. Michal Hocek, CSc., DSc.DNA nesoucí ligandy nebo reaktivní skupiny pro multivalentní prostorově definované rozpoznávání, vazby a uspořádání proteinůÚstav organické chemie a biochemie AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15609SMgr. Tomáš Galia, Ph.D.Hydrogeomorgologická dynamika tváří v tvář změně klimatu: dopady po sobě jdoucích povodní na říční koryta ve StředomoříOstravská univerzita, Přírodovědecká fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15726Sprof. RNDr. Petr Bouř, DSc.Prozkoumání nových forem Ramanovy optické aktivityÚstav organické chemie a biochemie AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15887SRNDr. Drahomír Hnyk, CSc., DSc.Magnetické a vazebné vlastnosti metalaboranů jako funkce navázaných kationtů kovů: Vzájemné působení teorie a experimentuÚstav anorganické chemie AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15910Sdoc. RNDr. Jiří Kubát, CSc.Větry horkých hvězd: řešení nejistot ztráty hmoty v blízkosti Eddingtonovy limityAstronomický ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15990SMgr. Martin Bartošík, Ph.D.Kombinace nových amplifikačních technik nukleových kyselin a elektrodových biočipů pro pokročilou diagnostiku nádorových onemocněníMasarykův onkologický ústav3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15999Sprof. Ing. Jan Čechal, Ph.D.Topologické 2D Metalo-organické sítě na grafenuVysoké učení technické v Brně, Středoevropský technologický institut3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16056Sprof. RNDr. Pavel Cejnar, Dr.Kritické jevy v kvantové dynamiceUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16074SMgr. Jiří Kaleta, Ph.D.Multifotochromní molekulární zařízeníÚstav organické chemie a biochemie AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16109Sdoc. RNDr. Jan Řezáč, Ph.D.Strojové učení a kvantová chemie pro biomolekuly v roztokuÚstav organické chemie a biochemie AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16117SMario VazdarŘízený transport peptidů pronikajících do buněk přes biologické membrány - synergie simulací a fluorescenčních experimentů s jednotlivými molekulamiVysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta chemicko-inženýrská3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16134SRNDr. Miroslav Krepl, Ph.D.Fascinující struktura Hollidayova spoje: Klíčový prvek biofyziky DNA studovaný molekulově dynamickými simulacemiBiofyzikální ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16216SRNDr. Bohumír Grüner, CSc.Přehlížený fenomén se zásadním dopadem – chiralita (metalla)karboranových klastrů.Ústav anorganické chemie AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16244SDr. Renann Lipinski JusinskasStruny s konečným spektrem a jejich využití v teorii poleFyzikální ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16267SDr. Jan Meinderts SwartDynamické fázové přechody a metastabilitaÚstav teorie informace a automatizace AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16311SMgr. Pavel Hrubeš, Ph. D.Složitost výpočtů, komunikace, a vyhledáváníMatematický ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16324SRNDr. Jakub Bulín, Ph.D.Charakterizace a efektivní řešitelnost constraintových jazyků pomocí logických metodUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16339Sdoc. RNDr. Ladislav Havela, CSc.Vrstevnaté Zintlovy fáze na pomezí kovového chování: kovy, polokovy a nekovy laděné polárními vazbamiUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16386SMgr. Emil Varga, Ph.D.Termodynamika kvantové kapaliny zkoumána pomocí parametrické interakce neklasických zvukůUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16420Sdoc. Mgr. Lukáš Ackerman, Ph.D.Archaické superkontinenty: mýtus anebo realita?Geologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16442SRNDr. Jan Demel, Ph.D.Využití molekulové dynamiky a 3D elektronové difrakce při řešení struktury malých molekul pomocí metody krystalové houbyÚstav anorganické chemie AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16507Sprof. RNDr. David Vokrouhlický, DrSc.Raný orbitální vývoj planet a výzkum populací asteroidůUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16569SIng. Bohdan Josypčuk, Ph.D.Elektrochemické biosenzory založené na opakovaně použitelných mini-imunoreaktorech pro automatizovanou průtokovou analýzu nádorových biomarkerůÚstav fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16588Sprof. RNDr. Ladislav Skrbek, DrSc.Kvantová turbulence v rotujícím supratekutém 4HeUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16592SMiroslav BulíčekAsymptotické chování otevřených složitých dynamických systémů v mechanice kontinuaUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16610SMgr. Valéria Vaškaninová, PhD.Minulost jako klíč k současnosti: unikátní „reverzně aktualistický“ přístup k záznamu biotických procesů ve starším paleozoiku pomocí synchrotronuUniverzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16617SMgr. Anna Týčová, Ph.D.Komplexní charakterizace peptidických léčiv: Dva náhledy na jednu strukturuÚstav analytické chemie AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16627Sdoc. Mgr. Robert Šámal, Ph.D.Toky, cykly, plochy a polynomyUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16683Sprof. Ing. Pavel Lhoták, CSc.Nové calixarenové ligandy pro selektivní komplexaci fullerenůVysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta chemické technologie3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16698SRNDr. Zdeněk Futera, Ph.D.Mechanismy a dynamika nábojových přenosů na biomolekulárních můstcíchJihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Přírodovědecká fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16789SRNDr. Josef Hanuš, Ph.D.Gaia – XSHOOTER: Přehlídka 'slibných' asteroidálních rodinUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16801Sprof. RNDr. Ondřej Čadek, CSc.Interakce mezi ledovou kůrou a oceánem na měsících Jupiteru a Saturnu z pohledu geofyzikálního modelováníUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16812SMgr. Michal Macek, PhDMeznÍ režimy turbulentní konvekce v neideálních tekutináchÚstav přístrojové techniky AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16847Sdoc. RNDr. Martin Tancer, Ph.D.Kombinatorické struktury, spojitá matematika a jejich vliv na návrh efektivních algoritmůUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16877SIurii KarpenkoFázový diagram QCD a vlastnosti média ve srážkách těžkých iontů při energiích od několika GeV do několika TeVČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16913SMgr. Jakub Švenda, Ph.D.Nové stavební bloky pro syntézu skeletů komplexních diterpenů.Masarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16958Sprof. RNDr. Stanislav Opluštil, Ph.D.Tropické klima a odezva vegetace během prvohorního zalednění; integrovaná studie prostorové a časové proměnlivostiUniverzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17221SMgr. Martin Koutecký, Ph.D.Nové modely důvěry a volební robustnosti ve velkých multiagentních systémechUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17253Sdoc. Mgr. Karel Lemr, Ph.D.Kolektivní svědkové provázanosti umožňující nové objevy a aplikaceUniverzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17377SMykhaylo TyomkynDeterministické procesy na grafech a hypergrafechUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17434Sprof. Ing. Aleš Růžička, Ph.D.Nesymetrické multitopické ligandy pro kooperativitu kov-kov a kov-ligandUniverzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17472Sdoc. Mgr. Petr Marek, Ph.D.Stavy na mřížce pro optické kvantové počítačeUniverzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17490SKyohoon Ahn, Ph.D.Příčné transportní jevy v hexagonálních slitinách s kolineárním a kantovaným antiferomagnetickým uspořádánímFyzikální ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17532SDr. Michaela KrausOdhalení ztráty hmoty modrých veleobrů vyvolané pulzací a její souhra s mezihvězdným prostředímAstronomický ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17534SProf. Gerhard Lammel, Ph.D.Pesticidy v atmosféře - charakterizace jejich rozšíření a osuduMasarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17543SMgr. Zdeněk Kameník, Ph.D.Metabolomické nástroje pro polární látky vyvinuté s využitím modelů myší mikrobiotyMikrobiologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17546SIng. Jan Dohnálek, Ph.D.Protonační a koordinační stavy kritické pro katalýzu nukleasy závislé na kovechBiotechnologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17563Sdoc. RNDr. Jan Petr, Ph.D.Pokročilá charakterizace nanočástic a nanoklastrů pomocí kapilární elektroforézy a souvisejících mikrotechnikUniverzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17587SMgr. Aleš Urban, Ph.D.Vliv změny klimatu na sezónní proměnlivost úmrtnostiČeská zemědělská univerzita v Praze, Fakulta životního prostředí3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17664SMgr. Jan Blahůt, Ph.D.Vzorce a trendy nestability skalních svahů vysvětlované pomocí tepelných vlivů v mírném klimatuÚstav struktury a mechaniky hornin AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17683SMgr. Anahí Villalba Pradas, PhDVýzkum vlivu orograficky generovaných vln na složení volné atmosféry (SCOPE)Univerzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17802SMgr. Petr Hellinger, Dr.Plazmová turbulence ve slunečním větruAstronomický ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17841SMgr. Michael Komm, Ph.D.Můžeme dosáhnout inverzní stěnové vrstvy v plazmatu v tokamaku? Redefinice paradigmatu interakce plazmatu se stěnou pro budoucí termojaderné reaktoryÚstav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17964Sprof. RNDr. Petr Hermann, Ph.D.Velké polyaza makrocykly s koordinujícími se pendantními rameny jako ligandy pro velké ionty kovůUniverzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17976SMgr. Martin Margold, Ph.D.Kvartérní zalednění hor střední Evropy a jeho paleoklimatické implikaceUniverzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-18001SMgr. Jiří Konopásek, Ph.D.Geodynamický vývoj západní Gondwany z perspektivy centrálního Hoggaru (Alžírsko) a pásu Kaoko (Namíbie)Česká geologická služba3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-18003Sprof. RNDr. Roman Barták, Ph.D.Použití formálních gramatik a automatů pro získávání a verifikování doménové řídící informace v plánováníUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-18042Sprof. RNDr. Miroslav Engliš, DrSc.Reprodukující jádra v komplexní analýzeSlezská univerzita v Opavě, Matematický ústav v Opavě3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-18076Sprof. RNDr. Martin Kotora, CSc.Molekulární editace aromatických sloučeninUniverzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-18078Sprof. RNDr. Ondřej Santolík, Dr.Dopady proměnlivosti vesmírného počasí na vlastnosti magnetosférických vln ve hvizdovém móduÚstav fyziky atmosféry AV ČR, v. v. i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-18181SRNDr. Petr Novák, Ph.D.Mapování dostupnosti povrchových oblastí solubilních a membránových proteinů pomocí reaktivních sondMikrobiologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-18244SMgr. Jan Zemen, Ph.D.Spinová dynamika v nekolineárních antiferomagnetech a ferimagnetechČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta elektrotechnická3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-18247Sdoc. Ing. Pavel Jelínek, Ph.D.Syntéza 2D kovo-organických/anorganických van der Waalsových heterostrukturFyzikální ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-18272SRNDr. Tomáš Uxa, Ph.D.Určení vlivu mrazového zdvihu a poklesu na termální režim permafrostu a sezónně zmrzlé půdy a jeho implementace do modelů mrznutí a táníGeofyzikální ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-18282Sprof. RNDr. Petr Heinzel, DrSc.Kosmické koronografy ESA s českou účastíAstronomický ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-18318SIng. Ondřej Lengál, Ph.D.QUAK: Analýza kvantových programů pomocí automatůVysoké učení technické v Brně, Fakulta informačních technologií3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-18326SRNDr. Lukáš Ondič, Ph.D.Soubory křemíkových-vakancí v diamantu s úzkou emisní čárou při kryogenních teplotáchFyzikální ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-18335SDaniel GazdaNový přístup k inferenci silných interakcí podivných baryonů z jejich vázaných stavů a rozptyluÚstav jaderné fyziky AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-18370SMgr. Igor Soejono, Ph.D.Původ a vývoj nejstarší kůry evropských Variscid - jsou detritické věkové populace "severní Gondwany" použitelné jako nástroj provenienční analýzy?Česká geologická služba3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-18408Sdoc. Ing. Petr Neugebauer, Ph.D.Řízení kvantového stavu molekulárních magnetů pomocí grafenových tranzistorů ovládaných elektrickým polemVysoké učení technické v Brně, Středoevropský technologický institut3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-18467SMgr. Markéta Paloncýová, Ph.D.In-silico protokol pro lipidové systémy doručující účinné látkyUniverzita Palackého v Olomouci, Český institut výzkumu a pokročilých technologií3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-18486SRNDr. Libor Veis, Ph.D.Víceúrovňové chemické simulace na šumu podléhajících kvantových počítačíchÚstav fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-18493SDr. Anabella AraudoKlíč ke kosmickému záření: Nový přístup ke klasickému problémuFyzikální ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15199SMgr. Hana Hanzlíková, Ph.D.Odpověď na poškození DNA a zpracování RNA u neurologických poruchÚstav molekulární genetiky AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-15222Sprof. RNDr. Tomáš Obšil, Ph.D.Molekulární podstata regulace cyklin-dependentní kinasy CDK16 proteiny 14-3-3Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-15252SRNDr. Jan Neckář, Ph.D.Vliv částečné deficience HIF-1 alfa na rozvoj srdečního selhání se zachovanou ejekční frakcí: nové farmakologické terapie.Fyziologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-15298Sprof. M.Sc. Vjačeslav Jurčenko, Ph.D.Kopání hlouběji: endosymbiotické systémy trypanosomatid a diplonemidOstravská univerzita, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-15318Sprof. RNDr. Petr Volf, CSc.Interakce mezi flebotomy a leishmaniemi: dva typy přichycení jako kritické kroky v životním cyklu parazitaUniverzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-15339Sprof. PharmDr. Kamil Musílek, Ph.D.Enkapsulace biskvarterních oximů do pevných lipidových nanočástic pro zvýšení reaktivace cholinesteras v CNSUniverzita Hradec Králové, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-15404SMgr. Dalibor Košek, Ph.D.Nukleoproteinové komplexy v DNA transpozičním mechanismu copy-out-paste-inFyziologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-15418Sprof. MUDr. David Sedmera, DSc.Koordinace napojení převodního systému srdečníhoUniverzita Karlova, 1. lékařská fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-15510SRNDr. Daniel Sojka, Ph.D.Hemoglobin jako zdroj železa, hemu a aminokyselin během asexuálního vývoje Babesií v krvinkách hostiteleBiologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-15542SRNDr. Pavel Janščák, CSc.Molekulární mechanismy podílející se na odstraňování R-smyček v místech interference mezi DNA transkripcí a replikacíÚstav molekulární genetiky AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-15674Sprof. RNDr. Viktor Brabec, DrSc.Nová generace metalofarmak pro fotokatalytickou terapii rakovinyUniverzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-15684SRNDr. Rostislav Tureček, Ph.D.Úloha pomocných podjednotek GABAB receptorů v patologických stavech smyslového nervového systému myší.Ústav experimentální medicíny AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-15690SRNDr. Martin Gregor, PhD.Patogenní mechanismus a nové terapeutické přístupy pro svalovou dystrofii související s plektinemÚstav molekulární genetiky AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-15768SRNDr. Petr Chytil, Ph.D.Pokročilé polymerní systémy pro dopravu léčiv nesoucí mitoxantron a taxany pro léčbu androgen-independentních karcinomů prostatyÚstav makromolekulární chemie AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-15821SJan Mašek, Ph.D.Zaostřeno na jaterní triádu: porozumění signalizaci Jagged1 v periportálním mezenchymuUniverzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-15876SRNDr. Gabriela Pavlínková, Ph.D.Objasnění vývoje a funkce pankreatu na úrovni jednotlivých buněkBiotechnologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-15913SMeritxell Alberich Jorda, Ph.D.Objasnění transkripční regulace a metabolických adaptací v hematopoetických kmenových buňkách během pohotovostní granulopoézyÚstav molekulární genetiky AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-15918Sprof. RNDr. Michal Masařík, Ph.D.Odhalení potenciálu nové generace polymethiniových solí pro migrastatickou a fotoaktivovanou terapiiMasarykova univerzita, Lékařská fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-16037Sprof. Mgr. Lukáš Žídek, Ph.D.Fázová separace kapalina-kapalina a přirozená neuspořádanost proteinů v bakteriální transkripciMasarykova univerzita, Středoevropský technologický institut3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-16094SMUDr. Martin Rossmeisl, Ph.D.Úloha mezenteriální tukové tkáně jako bariéry ovlivňující rozvoj MASLDFyziologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-16166SMgr. Michaela Kuchynka, Ph.D.Pokročilá diagnostika mrtvice: Specifická detekce biodegradabilních nanočástic a jejich vizualizace v mozkové tkáni metodami korelativního zobrazováníMasarykova univerzita, Farmaceutická fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-16227SRNDr. Jan Svoboda, Ph.D.Hledání v sociální pamětí: Mnohočetná role oxytocinu v Alzheimerově choroběFyziologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-16251SRNDr. Jan Bobek, Ph.D.Využití antimykotického potenciálu komenzálních streptomycet pro eliminaci multirezistentních patogenních mikromycetUniverzita Karlova, 1. lékařská fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-16337Sprof. PharmDr. Alena Sumová, CSc., DSc.Dopad chronodisrupce na funkci choroidního plexu a možnost intervence pomocí režimu v příjmu potravy u obou pohlavíFyziologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-16348SRNDr. Marek Kovář, Ph.D.Odlišné role IL-2 pro antigenem aktivované CD8+ a CD4+ T lymfocyty: změna paradigmatu v biologii T buněk a implikace pro imunoterapii nádorůMikrobiologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-16433SRNDr. Aleš Balík, Ph.D.Studium myších modelů nesoucích klinicky relevantní missense nebo frameshift varianty v Grin2b genu spojované s neurovývojovými poruchamiFyziologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-16481Sprof. Martin Hof, Dr.rer.nat., DSc.Vnitrobuněčná lokalizace a dynamika exosomů v kontextu Alzheimerovy choroby se zaměřením na SORLA1Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-16530SIng. Petra Matoušková, Ph.D.Jak jsou enzymy metabolizující léčiva regulovány u parazitických hlístic?Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-16629SRNDr. Jan Škoda, Ph.D.Synteticky letální interakce zprostředkované mitochondriální integrovanou stresovou odpovědí u nádorů závislých na proteinech rodiny MYCMasarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-16634SProf. RNDr. Vladimír Kryštof, Ph.D.Pteridinové modulátory onkogenní proteinkinasUniverzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-16671SMarcus Braun, Ph.D.Propojení aktinového a mikrotubulárního cytoskeletu v růstovém kuželu pomocí CKAP5Biotechnologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-16845Sdoc. Mgr. Pavel Dvořák, Ph.D.Nová strategie sestavování biokatalytických lešení na bakteriálním povrchu pro usnadněné zpracování polymerního odpaduMasarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-16873Sprof. MUDr. Mgr. Marek Mráz, Ph.D.NE-KÓDUJÍCÍ RNA V BCR SIGNALIZACI MALIGNÍCH B LYMFOCYTŮMasarykova univerzita, Středoevropský technologický institut3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-16906Sprof. RNDr. Jan Tachezy, Ph.D.Molekulární mechanismy vlivu Trichomonas vaginalis na druhy Lactobacillus: Důsledky pro dynamiku vaginální mikrobiotyUniverzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-16907SMgr. Miroslav Hons, PhDRole sfingosin-1-fosfát receptoru 1 v mechanosenzitivitě B buněk.Univerzita Karlova, 1. lékařská fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-16937Sdoc. PharmDr. Jan Korábečný, Ph.D.Toxicitou řízená optimalizace nových antituberkulotikFakultní nemocnice Hradec Králové3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-16979SIng. Lukáš Valihrach, Ph.D.Prostorová transkriptomická mapa ischemické cévní mozkové příhodyBiotechnologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-17203Sdoc. Mgr. Jarmila Zbytovská, Dr. rer. natPochopení mechanismů tvorby, poškození a obnovy epidermální lipidové bariéry: důsledky pro kožní onemocněníVysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta chemické technologie3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-17207SRNDr. Tomáš Valenta, PhD.Testování hranic buněčné plasticity střevního epitelu prostřednictvím změny buněčného osudu diferencovaných buněkÚstav molekulární genetiky AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-17258SKonstantinos Tripsianes, Ph.D.Strukturní vhled do funkce klíčového proteinu planární buněčné polarizace Vangl2Masarykova univerzita, Středoevropský technologický institut3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-17299SMgr, Karel Říha, Ph.D.Vývoj a charakterizace malých molekul modifikujících aktivitu DNA-PKMasarykova univerzita, Středoevropský technologický institut3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-17326Sdoc. Mgr. Lumír Krejčí, Ph.D.Strukturní charakterizace komplexu RAD51-G4 a jeho biologická roleMasarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-17343SRNDr. Stanislava Bezdíček Králová, Ph.D.Studium diverzity ribozomálně syntetizovaných přírodních látek produkovaných antarktickými extremofilyMendelova univerzita v Brně, Agronomická fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-17360Sprof. Mgr. Vítězslav Bryja, Ph.D.Molekulární a buněčné principy embryonálního vývoje choroidního plexuMasarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-17400SMgr. Tomáš Pánek, Ph.D.Anaerobní nálevníci jako modelová skupina pro studium alternativních jaderných genetických kódůUniverzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-17423Sprof. Mgr. Roman Tůma, Ph.D.Molekulární mechanismus aktivace receptoru juvenilním hormonemJihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-17451SMgr. Pavel Doležal, Ph.D.Jak Giardia intestinalis staví stěnu své cysty?Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-17578SMgr. Iva Mozgová, PhDPRC2 v zelené linii - nečekaná diverzita v evoluci PolycombBiologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-17580SMUDr. Helena Pivoňková, Ph.D.Efekt epilepsie a záchvatů různé etiologie na myelinizaci stimulovanou neuronální aktivitouUniverzita Karlova, 2. lékařská fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-17600SDaniel RozbeskýMolekulární mechanismy depolymerace F-aktinu katalyzované MICAL proteinyÚstav molekulární genetiky AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-17745Sdoc. RNDr. Jiří Novotný, DSc.Mechanisms of Neuroprotective Action of FTO Inhibitors in Brain Mitochondrial Impairment and Alzheimer’s DiseaseUniverzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-17766SMgr. Stjepan Uldrijan, CSc.Mechanistický pohled na zapojení eIF4F do vývoje rezistence melanomu ke klinickým inhibitorům BRAF a MEKMasarykova univerzita, Lékařská fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-17789SM.Sc. Pavel Flegontov, CSc.Archeogenetický pohled na šíření Slovanů v prvním tisíciletí n.l.: Využití kulturních outsiderů a sítí sdílených haplotypůOstravská univerzita, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-17813SMgr. Martin Balaštík, Ph.D.Adaptorové proteiny v regulaci mitochondriálního transportu a dynamiky, vývoje mozku a jeho poruchFyziologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-17860SMgr. Robert Černý, Ph.D.Evolučně-vývojová analýza hypofýzy obratlovců: faryngeální a sekretorická proto-hypofýza u embryí bazálních rybUniverzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-17940SProfessor John Jefferys, PhD FMedSciInfra-pomalé mozkové potenciály: charakteristiky, mechanismy a funkční důsledky ve zdravém a epileptickém mozku.Univerzita Karlova, 2. lékařská fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-18052SMgr. Jaroslav Truksa, Ph.D.Metabolické adaptace rakovinných buněk: Role metabolismu aminokyselin v nádorové rezistenci a léčběBiotechnologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-18085SLukáš Čermák, PhD.DCAF12: klíčový hráč v genomické stabilitě a rozvoji rakovinyÚstav molekulární genetiky AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-18087Sdoc. Mgr. Jan Křivánek, Ph.D.Buněčná podstata hojení zubuMasarykova univerzita, Lékařská fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-18102Sprof. Ing. Peter Šebo, CSc.Potlačení antimikrobiální ochrany respirační sliznice původcem černého kašleMikrobiologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-18205SIng. RNDr. Martin Marek, Ph.D.Dekódování molekulárních principů mořské bioluminiscenceMasarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-18241SRNDr. Dávid Drutovič, Ph.D.Signální dráhy regulující integritu genomu během přechodu oocytu do raného embryaÚstav živočišné fyziologie a genetiky AV ČR, v.v.i.3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-18368SRNDr. Zdeněk Andrysík, Ph.D.Posílení p53 ke spuštění buněčné smrti v nádorechMasarykova univerzita, Lékařská fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-18490SRNDr. Ondřej Vaněk, Ph.D.Strukturní imunologie NK buněčného rozpoznávání: od úniku nádoru k jeho zneškodněníUniverzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK3 – lékařské a biologické vědy
25-15229Sdoc. Mgr. Pavel Skopal, Ph.D.Sociální sítě, světy umění a kulturní transfery v československém animovaném filmu (1939-1992)Masarykova univerzita, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15267Sdoc. Mgr. David Fiedor, Ph.D.Hranice v prostředí hazardního hraní: dopady na společnost a její rizikové skupinyUniverzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15301SJaroslav Weinfurter, M.A., M.Sc., Ph.D.Mezinárodní vztahy a 'velká imunologická transformace': Adaptace myšlení a praxe na výzvy antropocénuVysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta mezinárodních vztahů3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15341SVratislav Havlík, Ph.D.Vládnutí v metropolitních regionech: kdo a jak je vlastně řídí?Masarykova univerzita, Fakulta sociálních studií3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15350Sprof. PhDr. Jan Radimský, Ph.D.Jak vznikají slovotvorné vzorce? Empirická diachronní analýza italských kompozit typu N+NJihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15405Sprof. Ing. Petr Hájek, Ph.D.Multimodální analýza finančního sentimentu pro predikci finančních trhůUniverzita Pardubice, Fakulta ekonomicko-správní3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15417SPhDr. Martin Kuna, CSc., DSc.Forma společenské integrace nebo chyba v matrixu? Raně středověké "megasídliště" v Roztokách (6.-7. století n. l.)Archeologický ústav AV ČR, Praha, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15433SMgr. Marie Buňatová, Dr.phil.Praha jako jedno z center italské obchodní a finanční sítě (1611-1627)Historický ústav AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15472SPhDr. Ondřej Žíla, Ph.D.Vyjednávání „srbství“: vrstvy pamětí mezi Srby v postjugoslávském a poválečném prostoruUniverzita Karlova, Fakulta sociálních věd3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15503SMgr. Šárka Kolmašová, Ph.D.Šíření anti-genderového radikalismu mezi pravicovými stranami, hnutími a komunitami v zemích V4Metropolitní univerzita Praha, o.p.s.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15505SJozef Miškolci, M.A., PhD.Zkoumání výuky orientované na učitele a výuky orientované na žáka jako protikladných cest k inkluzivnímu vzdělávání na základních školáchMasarykova univerzita, Pedagogická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15514Sdoc. Mgr. Ing. Lukáš Zagata, Ph.D.Eko-habitus: adaptivní strategie farmářů pro zvýšení rezilience vůči klimatickým změnámČeská zemědělská univerzita v Praze, Provozně ekonomická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15529SMgr. Tomáš Havelka, Ph.D.Rukopisné praxe a textualita exulantských komunit z českých zemí ve 20. a 30. letech 17. století.Filosofický ústav AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15545SPhDr. Markéta Holubová, Ph.D.Christologické kramářské písně v ústní tradiciEtnologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15601SMgr. Pavel Caha, Ph.D.Morfologie kmene (STEMOR)Masarykova univerzita, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15612Sprof. PhDr. Tomáš Katrňák, Ph.D.Hodnoty na rozcestí: České a evropské hodnoty v době nových společenských výzevMasarykova univerzita, Fakulta sociálních studií3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15625SIng. Miloš Fišar, Ph.D.Aukce a inovace: Experimentální přístup ke studiu designu aukčních mechanismůMasarykova univerzita, Ekonomicko-správní fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15640SKristína Czekóová, Ph.D.Neurokognitivní základy sociální kognice a interpersonálního chováníPsychologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15645SMgr. Péter Szabó, Ph.D.Setrvalá krize: environmentální historie českého lesnictví v dlouhém 19. stoletíBotanický ústav AV ČR, v. v. i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15668SPh.Dr. Katarína Zvončáková, Ph.D.Grafomotorické dovednosti: Mezi zralostí a připravenostíPsychologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15697SMgr. Adam Klocek, Ph.D.Okamžik změny: Jak se vrstevnické vztahy stávají toxickými či opět zdravými, vysvětlení pomocí teorie katastrof.Psychologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15714Sdoc. Mgr. Milan Hladík, Ph.D.Pokročilá teorie robustnosti v operačním výzkumu a optimalizačních modelechUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15735SMichal Šoltés, PhDRozdíly v ukládání trestů: Příčiny, důsledky a nápravná opatřeníUniverzita Karlova, Právnická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15751Sdoc. RNDr. Martin Branda, Ph.D.Nové metody operačního výzkumu pro managerské rozhodování v odpadovém hospodářstvíUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15794SMgr. Marcela Slavíková, Ph.D.Europa Humanistica III. Zikmund Hrubý z Jelení (1497–1554) a jeho edice a překlady antické literaturyFilosofický ústav AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15818Sdoc. PhDr. Martin Musílek, Ph.D.Nájemní bydlení ve středověké a raně novověké Praze v mezinárodní perspektivěFilosofický ústav AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15844SRNDr. Šárka Hudecová, Ph.D.Strukturální testy založené na optimálním transportuUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15848SMgr. Martin Moník, Ph.D.Stopování mobility lovců-sběračů gravettienu pomocí chemické identifikace exotických rohovců a pazourkůUniverzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15880SMgr. et Mgr. Markéta Dudziková, Ph.D.Touha po dobru a anticipace budoucnosti v alexandrijské exegetické tradiciUniverzita Pardubice, Fakulta filozofická3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15886SMarek BrčákŘádová studia jako alternativa univerzitního vzdělávání. Příklad česko-moravské kapucínské provincie (1673–1783)Univerzita Karlova, Ústav dějin Univerzity Karlovy a Archiv Univerzity Karlovy3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15975Sdoc. Mgr. Radim Bělohrad, Ph.D.Identitární politika – metafyzika a epistemologieMasarykova univerzita, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15980SMgr. et Mgr. Lukáš Tichý, Ph.D.Transformace sousedství EU a související změny vzájemné energetické závislostiMetropolitní univerzita Praha, o.p.s.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16014SPhDr. Roman Doušek, Ph.D.Horníci uranových dolů a místní obyvatelstvo na západní Moravě 1957–2017Masarykova univerzita, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16018SMgr. Lukáš Friedl, Ph.D.Fylogenetická rekonstrukce a funkční morfologie dlouhých kostí končetin homininů jižní AfrikyZápadočeská univerzita v Plzni, Fakulta filozofická3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16092Sdoc. Mgr. Hynek Bartoš, Ph.D.Vyvážené směsi a smíšené ústavyUniverzita Karlova, Fakulta humanitních studií3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16125SPhDr. Lenka Vochocová, Ph.D.Genderové atributy šíření a příjmu dezinformací z perspektivy teorie performativity sociálních médií a teorie identitUniverzita Karlova, Fakulta sociálních věd3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16132Sdoc. Mgr. Olga Dontcheva-Navrátilová, Ph.D.Strategie rekontextualizace v nových multimodálních žánrech šíření výsledků výzkumuMasarykova univerzita, Pedagogická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16148Sdoc. JUDr. Jana Ondřejková, Ph.D.Politické strany a Ústavní soud České republiky: teorie a praxeUniverzita Karlova, Právnická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16159SMgr. Doubravka Olšáková, Ph.D.Mír připravovaný ve stínu: Československý Pugwash a Pugwash v ČeskoslovenskuUniverzita Karlova, Fakulta sociálních věd3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16174SMgr. Dana Hradcová, Ph.D.Překonat (totální) instituce: Strategie ne/způsobilosti a de/institucionalizaceUniverzita Karlova, Fakulta humanitních studií3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16186SMgr. Jakub Mihálik, Ph.D.Monismus a problém subjektivityFilosofický ústav AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16187SBartłomiej BednarekSmrt a mládí: Studie dionýské eschatologieUniverzita Karlova, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16197Sprof. Ing. et Ing. Ondřej Machek, Ph.D.Inovativnost malých a středních podniků optikou dynamických schopností: Role dominantní koaliceVysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta podnikohospodářská3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16279SRNDr. Eva Landová, Ph.D.Srovnání strachu z hadů a pavouků: vývojový či evoluční původ specifických fobií ze zvířat?Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16298SRobert RoreitnerAristotelés o povaze lidského myšleníUniverzita Karlova, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16317Sprof. Mgr. Jan Chovanec, Ph.D.Jazyková konstrukce autenticity v mediálním diskurzuMasarykova univerzita, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16349SPhDr. Hana Maříková, Ph.D.Rozdíly v odměňování žen a mužů z organizačního hlediskaSociologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16383Sdoc. Mgr. Tomáš Jirsa, Ph.D.Estetické a politické praxe východo-středoevropských videoklipů po roce 2000Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16434Sdoc. David Vopřada, Dr.Filónovo „střízlivé opojení“ v křesťanské filosofii a teologiiUniverzita Hradec Králové, Pedagogická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16436SPhDr. Jaroslava Hasmanová Marhánková, Ph.D.Lokální životy antibiotik: kulturní praktiky předepisování a spotřeby antibiotikUniverzita Karlova, Fakulta sociálních věd3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16437Sprof. Matthew Rampley, B.A., Ph.D.Širým světem: Exotické v československých populárních ilustrovaných časopisech v letech 1900-1989Masarykova univerzita, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16478SRNDr. Lenka Krajňáková, Ph.D.Je jistota v chybných odpovědích nejlepším nekognitivním prediktorem miskoncepcí u žáků různého věku?Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16489SRNDr. Zuzana Haniková, Ph.D.Moderní česká logika ve filozofii matematikyÚstav informatiky AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16496SDoc. Mgr. Anna Pumprová, Ph.D.Knihy o teologických a filozofických otázkách Jana z Jenštejna: kritická edice a literární analýzaOstravská univerzita, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16501Sdoc. Mgr. Šárka Bubíková, Ph.D.Britská a americká detektivní próza pohledem konceptu ne-místaUniverzita Pardubice, Fakulta filozofická3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16515SMgr. Stanislav Bárta, Ph.D.Císařovo město mezi diplomacií a válkou. Komunikace Zikmunda Lucemburského s říšským městem Norimberkem.Masarykova univerzita, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16528Sdoc. PhDr. Mlada Holá, PhD.„Nové Čechy” v proměnách České koruny v pozdním středověkuUniverzita Karlova, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16561SIng. Martin Srholec, Ph.D.Studie lidských zdrojů, mobility a akademického inbreedingu ve vysokém školstvíNárodohospodářský ústav AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16604SPhDr. Ondřej Schmidt, Ph.D.Fragmentovaná paměť: dekódování viscontiovské korespondence ze dvora krále VáclavaMasarykova univerzita, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16668SMgr. Alena Pokorná Bičáková, M.A., M.Phil., Ph.D.Vliv ekonomických podmínek na volbu investic do lidského kapitálu a budoucí výsledky na trhu práceUniverzita Karlova, Centrum pro ekonomický výzkum a doktorská studia3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16716SMgr. Veronika Kolářová, Ph.D.České neslovesné predikáty motivované substantivem a jejich syntaktické rysyUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16761SRNDr. Šárka Kaňková, Ph.D. Sledování míry znechucení v souvislosti s významnými životními reprodukčními změnami u netěhotných ženUniverzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16771Sdoc.Mgr. Daniel Heider, Ph.D.Pojem pozornosti u Františka Suáreze a dalších druhoscholastických autorůJihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Teologická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16870SIng. Dušan Hrabec, Ph.D.Stochastické a dynamické modely v logisticeUniverzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta aplikované informatiky3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16883Sprof.PhDr. Tomáš Kasper, Ph.D.Za nový model pedagogické vědy – totalita, ideologie a politická instrumentalizace v pedagogice v období komunismuTechnická univerzita v Liberci, Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16933SMgr. Klára Bártová, Ph.D. et Ph.D.Vliv genderové nonkonformity na menšinový stres a well-being u jedinců různé sexuální orientaceNárodní ústav duševního zdraví3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16951Sdoc. RNDr. Patrícia Martinková, Ph.D.Komplexní analýza dat ze vzdělávacích měření pro porozumění kognitivním nárokům testových úlohÚstav informatiky AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16961SMgr. Jakub Jirsa, PhD.Aristotelés o nejlepším životě a jeho struktuřeUniverzita Karlova, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17089Sdr. hab. Mirosław JankowiakNářeční kontakty na západoslovansko-východoslovanském pomezíSlovanský ústav AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17190SPhDr. Ondřej Vojtěchovský, Ph.D.Rozpad Jugoslávie a Československa ve vzájemné reflexi. Stereotypy – interpretace – komparaceUniverzita Karlova, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17198SMgr. Karolina Jirkalová, Ph.D.Výzvy české architektury po roce 1989Univerzita Karlova, Centrum pro teoretická studia3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17216SAleš Karmazin, Ph.D., M.Sc. et M.Sc.Vytváření protizápadního a postkoloniálního řádu: Čína, Rusko, Indie a politika za hranicemi liberálního mezinárodního řáduMetropolitní univerzita Praha, o.p.s.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17273SMgr. Tereza Hadravová, Ph.D.Kognitivní estetika Susanne K. LangerUniverzita Karlova, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17304Sdoc. PhDr. Alice Jedličková, CSc.Mytizace, folklorizace, reinterpretace: ilustrovaná vydání Erbenovy Kytice 1861-2024 v intermediální a kulturněhistorické perspektivěÚstav pro českou literaturu AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17339SMaxim Senkov, Ph.D.Ekonomicke teorie informačních pobídek: Dynamika, politika, instituceEvropská výzkumná univerzita, z.ú.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17369Sdoc. Mgr. Hynek Böhm, Ph.D.Analýza odolonosti třístranných pohraničí v období polykrizeTechnická univerzita v Liberci, Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17417SMgr. et Mgr Lea Takács, Ph.D.Dopady psychosociálního stresu v těhotenství na temperament dítěte z perspektivy sociálně ekologického modelu - studie s využitím "Big Data"AMBIS vysoká škola, a.s.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17430SMgr. Ondřej Tichý, Ph.D.Vývoj kategorie počitatelnosti v angličtiněUniverzita Karlova, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17442Sprof. Ing. Štěpán Jurajda, Ph.D.Geografické rozdíly ve mzdách - měření pomocí McMezdUniverzita Karlova, Centrum pro ekonomický výzkum a doktorská studia3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17471SRadim ChvajaVálkou vyvolaná nejistota, religiozita a sociální opora u ukrajinských uprchlic-matek v České republiceEvropská výzkumná univerzita, z.ú.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17477SPreston Stovall, Ph.D.Zaujímání perspektivy druhých: Empatie a sdílená intencionalita ve společenském životě lidíUniverzita Hradec Králové, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17479STomáš MurárOpera inedita Maxe Dvořáka. Institucionalizace, sebeidentifikace a afektivita v dějinách umění.Ústav dějin umění AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17485SMgr. Daniela Iwashita, Ph.D.Umlčený básník? „Neveřejné“ rukopisy, dopisy a korespondenční síť Jakuba Demla za politické cenzury ve 40. a 50. letech 20. stoletíÚstav pro českou literaturu AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17533SMarián SlobodaČesko-slovenský kontakt a komunikace v období od rozdělení federaceUniverzita Karlova, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17561Sdoc. JUDr. Petr Lavický, Ph.D.Modelová evropská pravidla civilního procesu jako zdroj inspirace pro reformu civilního procesuMasarykova univerzita, Právnická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17638Sdoc. Ing. Martin Hodula, Ph.D.Geopolitická rizika, pandemie a makro-finanční stabilitaVysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, Ekonomická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17644SMgr. Marie Krappmann, PhD.Malá velká překladová literatura: české a německé překlady jidiš literatury jako zrcadlo proměn v politice a ve společnosti.Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17679Sdoc. JUDr. Matěj Myška, Ph.D.Online platformy a vymáhání autorského právaMasarykova univerzita, Právnická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17711SMiriam Matejova, PhDJak ekologické katastrofy ovlivňují politické chování?Masarykova univerzita, Fakulta sociálních studií3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17726SMgr. Klára Kudlová, Ph.D.Vstup a ohlas dvou československých her bratří Čapků do USA a Velké Británii 20. a 30. let: interkulturní kontext, obsahy a politický dopadÚstav pro českou literaturu AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17757SMarta Edith HolečkováPrivatizace bytového fondu a proměny bytové politiky 1990–2006 v Československu a v České republice.Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17769SPhDr. Jaromír Baxa, Ph.D.Jak domácnosti reagují na inflaci? Evidence z RCTs po vysoké inflaciÚstav teorie informace a automatizace AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17777SPhDr. et Mgr. Pavel Horák, Ph.D.Kultura protestu v Českých zemích v letech 1890–1938Masarykův ústav a Archiv AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17787Sdoc. Ing. Petr Houdek, Ph.D.Strategické moralizování v organizacích: Experimenty v laboratoři a virtuální realitěVysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta podnikohospodářská3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17796SPetr OcelíkSledování politické změny: Jak politické sítě ovlivňují tvorbu české klimatické politiky?Masarykova univerzita, Fakulta sociálních studií3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17801SGabriela Gore-Gorszewska, Ph.DSexuální zdraví a well-being u Čechů a Poláků 50+ v kontextu hledání informací a podpory.Masarykova univerzita, Fakulta sociálních studií3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17834SJUDr., Mgr. Filip Horák, Ph.D.Opomíjené složky testu proporcionality: Teoretický a empirický rámec pro soudní přezkum vhodnosti a legitimního účeluUniverzita Karlova, Právnická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17884SMSc. Kateřina Klapilová, Ph.D.Souvislost mezi zneužitím v dětství, kognicemi podporujícími sexuální delikty a vulnerabilitou k násilnému sexuálnímu chování a/nebo viktimizaciNárodní ústav duševního zdraví3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17902SMgr. Milan Hain, Ph.D.Miloš Forman: Konstrukce filmového autorství napříč dvěma kontinentyUniverzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-18000SDr. Lucie Ryzova, D.Phil.Husniho zápisky: láska, texty a pojetí osoby v pozdně koloniálním EgyptěOrientální ústav AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-18028Sprof. RNDr. Ing. Michal Černý, Ph.D.Dynamické modely rankingu a scoringuVysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta informatiky a statistiky3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-18063SMgr. Jiří Malý, Ph.D.Obnova urbánního prostoru jako cesta k sociálně spravedlivým mobilitám? Multi-měřítkový přístupÚstav geoniky AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-18070SIng. Petr Tichavský, CSc.Řešení úloh dynamického programování s vysokou dimenzí v ekonomiiÚstav teorie informace a automatizace AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-18101Sdoc. Mgr. Dagmar Sigmundová, Ph.D.LONGITUDINÁLNÍ STUDIE ZMĚN 24HODINOVÉHO POHYBOVÉHO CHOVÁNÍ RODIN S DĚTMI MLADŠÍHO ŠKOLNÍHO VĚKUUniverzita Palackého v Olomouci, Fakulta tělesné kultury3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-18113Sdoc. Mgr. Matěj Hoffmann, Ph.D.Pochopení vývoje reprezentací těla kojenců prostřednictvím humanoidních robotůČeské vysoké učení technické v Praze, Fakulta elektrotechnická3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-18120Sprof. PhDr. Filip Smolík, Ph.D. DSc.Predikce větné struktury a predikční chyba v osvojování češtinyPsychologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-18176SMgr. Jan Kolář, Ph.D.Pastva napříč věky: Dynamika lidí a býložravců v lesních ekosystémech od neolitu po starší dobu bronzovouArcheologický ústav AV ČR, Praha, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-18424Sdoc. RNDr. Jiřina Kocourková, Ph.D.Současné reprodukční výzvy: plodnost v Česku v době vícenásobné krizeUniverzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-18457SProf. Ing. Evžen Kočenda, Ph.D.Dynamika vlastnických struktur nadnárodních bankMendelova univerzita v Brně, Provozně ekonomická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-18461SAssoc. prof. Alla Fedorova, Ph.D.Sociální práva dočasně chráněných osob z Ukrajiny v zemích EU: vývoj a klíčové výzvyUniverzita Palackého v Olomouci, Právnická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-18528Sdoc. JUDr. Tomáš Doležal, Ph.D. LL.M.Problematika ochrany osobnostních práv v civilním právuÚstav státu a práva AV ČR, v.v.i.3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-18562SDr. Phil. Anna Michalík Kvíčalová, MAZvuk jako důkaz: sluch v terénu a laboratoři v české vědě 20. stoletíUniverzita Karlova, Centrum pro teoretická studia3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15186Sdoc. Mgr. Aleš Pečinka, Ph.D.Role DNA svorkových komplexů v údržbě genomové stability u huseníčku rolníhoÚstav experimentální botaniky AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15190Sdoc. RNDr. Zdeňka Lososová, Ph.D.Urbanizovaná krajina jako výsledek lidského příspěvku k biodiverzitě: propojení ekologie měst a biologieMasarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15192SIng. Václav Mahelka, Ph.D.Řídit, nebo se jen vézt? Role horizontálního přenosu genů v klimatické adaptaci divokého ječmene (Hordeum)Botanický ústav AV ČR, v. v. i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15226Sprof. Ing. Ondřej Uhlík, Ph.D.Skryté klenoty mikrobiální diverzity: Geotermálně ohřívané podzemní vody jako zdroj fylogeneticky nových a metabolicky vzácných prokaryotVysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta potravinářské a biochemické technologie3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15235SProf. RNDr. Milan Chytrý, Ph.D.Evropská ohniska lokálního druhového bohatství rostlinných společenstev: původ a současné změnyMasarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15251STomáš VětrovskýBiogeografie půdních bakterií: od lokálního měřítka po globálníMikrobiologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15450SMgr. Martina Réblová, Ph.D.Odhalení skryté podstaty řádu Cephalothecales: Partneři nebo patogeny?Botanický ústav AV ČR, v. v. i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15453SIng. Marcela Nouzová, Ph.D.Regulace syntézy juvenilního hormonu u komárůBiologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15506SRNDr. Petr Klimeš, Ph.D.Dopady sucha na strukturu společenstev subtropických členovců v listovém opadu a jejich vzájemné potravní interakceBiologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15551SDoc. Mgr. Lumír Gvoždík, Ph.D.Zranitelnost ektotermů vůči extrémním teplotám: od mechanismů po projekce změny klimatuÚstav biologie obratlovců AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15569Sdoc Jeffrey Nekola, Ph.D.Biodiverzita v souvislosti se stabilitou podmínek: test založený na společenstvech a genetice plžů boreálních oceanických oblastíMasarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15611Sprof. Ing. Miroslav Oborník, Ph.D.Heterotrofní růst chromeridních řas: metabolická adaptace na růst bez přístupu světla.Biologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15627SRNDr. Ondřej Mudrák, Ph.D.Dva v jednom: Může být biodiverzita luk obnovena pomocí sekvestrace uhlíku?Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15633SDocent Michael Wrzaczek, PhDRLK-zprostředkovaná kontrola transportu sacharidů ve vývoji a odpovědi na stres v rostlináchBiologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15727SRNDr. Jan Altman, Ph.D.Může migrace tropických cyklón směrem k pólům podpořit šíření temperátních lesů, a tím vyvážit ústup jižních boreálních lesů způsobený oteplením?Botanický ústav AV ČR, v. v. i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15809SIng. Pavel Neumann, Ph.D.Složení kinetochoru u rostlin a jeho evoluční plasticita ve vztahu k typu uspořádání centromerBiologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15813SMSc. Michaela Salcher, Ph.D.Růstové vlastnosti a schopnosti přežívání sladkovodních oligotrofních bakterií (MEGASO)Biologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15831SMgr. Veronika Horsáková, Ph.D.Porozumění současným hrozbám pro biodiverzitu mokřadů: od mikro- po makroorganismy, od fosilií po populační genetikuMasarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15900SMgr. Zuzana Kolaříková, Ph.D.Sezonalita jako vlastnost arbuskulárně mykorhizních hub v mírném pásmuBotanický ústav AV ČR, v. v. i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15920SDr. Paul-Adrian BulzuViry podobné Polintonům: Strážci nebo predátoři protist?Biologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-15952SProf. RNDr. Jan Lepš, CSc.Propojení spektra vlastností listů rostlin, dekompozice opadu a půdní bioty: Kdy si vzájemně odpovídají?Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Přírodovědecká fakulta3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-16047SRNDr. Pavla Sojková, Ph.D.Ukryti ve včelí plástvi: mikrosporidie a trypanosomatida u včel identifikovaní pomocí metabarkódovacího přístupuBiologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-16062SRNDr. Martin Volf, Ph.D.Jsou tropické rostliny chemicky pestré nebo jen rozdílné? Výzkum latitudinálních trendů v chemických strategiích rostlinBiologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-16064SRNDr. Ondřej Hajdušek, Ph.D.Eliminace borelií v klíšťatech: objasnění vakcinačních mechanismůBiologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-16142Sprof. Mgr. Martin Lysák, Ph.D., DSc.Obři mezi trpaslíky: genomová obezita u brukvovitýchMasarykova univerzita, Středoevropský technologický institut3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-16176SRNDr. Jan Divíšek, Ph.D.Funkční vlastnosti a fylogeneze jako klíčové faktory úspěšné invaze v rostlinných společenstvech EvropyMasarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-16195SAlbert Cairo CalzadaAnalýza regulace translace v odpovědi na stres u rostlinMasarykova univerzita, Středoevropský technologický institut3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-16238SPetra StrakováZačlenění infračervené spektroskopie s Fourierovou transformací (FTIR) do modelování uhlíku v rašeliništích: Od lokálního pohledu ke globálnímuJihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Přírodovědecká fakulta3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-16274SMgr. Filip Harabiš, Ph.D.Maladaptivní chování a druhová obměna jako klíč k pochopení zranitelnosti sladkovodních společenstev vůči náhlým změnám životního prostředíČeská zemědělská univerzita v Praze, Fakulta životního prostředí3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-16290SMgr. Jan Bartoš, Ph.D.Charakterizace vybraných kandidátních faktorů podílejících se na nondisjunkci B chromozomu kukuřiceÚstav experimentální botaniky AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-16341Sprof. RNDr. Michael Komárek, Ph.D.Věčné chemikálie v potravním řetězci: Lekce z odlehlých oblastíČeská zemědělská univerzita v Praze, Fakulta životního prostředí3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-16449SMgr. Ivan Kulich, Ph.D.Fantastické CNGC kanály a jak je otevřítBiologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-16506SIng. Marcel Karabín, Ph.D.Interakce polyfenolových antioxidantů s cerálním škrobem a proteiny za podmínek extruzeVysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta potravinářské a biochemické technologie3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-16558Sprof. RNDr. Ivan Čepička, Ph.D.Daleká cesta do bachoru: evoluce a syntrofické symbiózy dravých nálevníků z třídy LitostomateaUniverzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-16674SMichail Rovatsos, Ph.D.Jak genom cítí teplotu? Vliv inkubační teploty na genovou expresi, aktivitu transpozonů a rekombinaci u šupinatých plazů.Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-16796SRNDr. Aleš Kovařík, CSc.Oživený odkaz Barbary McClintockové: Evoluce ribozomální DNA v chromozomálním kontextuBiofyzikální ústav AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-16833Sdoc. Mgr. Michal Koblížek, Ph.D.Duální fototrofie (DualPhoto)Mikrobiologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17195SRNDr. Radka Reifová, Ph.D.Osud nesmrtelnosti: Porozumění mechanismům rozlišení zárodečné a somatické linie u ptákůUniverzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17229SRNDr. Pavel Rössner, Ph.D.Studium epigenetické paměti jako nástroje pro redukci negativních dopadů expozice nanočásticímÚstav experimentální medicíny AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17301SMSc. Nataliia Rudenko, Ph.D.Nevektorový přenos spirochet lymeské boreliózyBiologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17315Sdoc. RNDr. Kateřina Komrsková, Ph.D.Objasnění interakcí proteinových sítí účastnících se oplození.Biotechnologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17320SRNDr. Antonín Macháč, Ph.D.Dynamika diverzity v klimatickém prostoruMikrobiologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17336SDr Anne DaebelerV utajení v anoxii: zkoumání nedostatečně prozkoumané anaerobní metabolické aktivity nitrifikátorůBiologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17362Sdoc. Ing. Markéta Zárybnická, Ph.D.Drobní savci jako klíčoví ukazatelé subletálních dopadů atmosférického znečištění a depozice kovů v terestrických ekosystémechČeská zemědělská univerzita v Praze, Fakulta životního prostředí3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17373SRNDr. Jan Brabec, PhD.Porozumění evoluci amfizoických organismů: genomický základ a metabolický potenciál organismů schopných žít volně i uvnitř hostitelůBiologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17469Sprof. MVDr. Ivo Pavlík, CSc.Netopýři a mykobakterie: nový a překvapivý vektor?Mendelova univerzita v Brně, Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17470SIng. Kateřina Grabicová, Ph.D.Důsledky přítomnosti léčiv ve vodním prostředí: lze přenést laboratorní výsledky do skutečného ekosystému?Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Fakulta rybářství a ochrany vod3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17492Sdoc. Ing. Hana Stiborová, Ph.D.Arbuskulární mykorhiza ve vztahu k emergentním kontaminantům v systému půda-rostlinaVysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta potravinářské a biochemické technologie3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17499SYves Basset, PhDJe populační dynamika hmyzu v tropickém deštném lese řízena primárně dostupností zdrojů, tlakem predátorů nebo variabilitou klimatu?Biologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17505Sprof. Mgr. Tomáš Albrecht, Ph.D.Postkopulační pohlavní výběr: mechanismy a evoluční důsledky u pohlavně promiskuitních pěvcůÚstav biologie obratlovců AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17553SMgr. Miroslav Kolařík, PhD.Rozklíčování role střevního mikrobiomu v diverzifikaci potravních nik motýlů (Lepidoptera) pomocí taxonů s netypickými potravními strategiemiMikrobiologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17569SVendula KrynickáPřeprogramování globální regulační dráhy NtcA u sinicMikrobiologický ústav AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17736SIng. et Mgr. Jiří Šmíd, Ph.D.Evoluční diverzita pouštních plazů napříč fylogenetickou a prostorovou škálou: hotspoty, refugia a jejich ochranaUniverzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17755SRNDr. Petr Kotlík, Ph.D.Od refugií k rezilienci: původ adaptací na klimatické změnyÚstav živočišné fyziologie a genetiky AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17835SElisabeth HehenbergerVyužití kleptoplastiky k objasnění evoluce plastidů a pořadí kroků během endosymbiózyBiologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17888SMgr. Vlastimil Smýkal, Ph.D.Je TAIMAN konzervovaný protein hmyzích cirkadiánních hodin?Biologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-18138Sprof. RNDr. Viktor Žárský, CSc.Exocyst jako regulátor vývojové plasticity spojení kořene s prýtem a hypokotylu rostlinUniverzita Karlova, Přírodovědecká fakulta3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-18143SIng. Petr Sedláček, Ph.D.Každé kouzlo má svou cenu – výzkum ekologických dopadů biodegradabilních polyesterůVysoké učení technické v Brně, Fakulta chemická3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-18207SMgr. Václav Jelínek, Ph.D.Infanticida u koloniálně hnízdícího druhu pěvceÚstav biologie obratlovců AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-18210SINDRANIL MUKHERJEE, PhDHluboké vodní ekosystémy: výzkum konektivity potravních sítí v hypolimniu jezer (DEEPWEB)Biologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-18237SDr. rer. nat Roey AngelStonožka holobiont: Mikrobiom, metabolické funkce a trofické úrovně u centrálního globálního detritivoraBiologické centrum AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-18351Sprof. RNDr. Karel Prach, CSc.Úloha nepůvodních druhů rostlin během sukcese na různých prostorových škáláchJihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Přírodovědecká fakulta3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-18352SLisa Emily Melymuk, Ph.D.ChemTrace: Chemické látky v plastových výrobcích: sledování nebezpečných sloučenin od dodavatelského řetězce až po expozici dětíMasarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-18392SRNDr. Jindřich Chmelař, Ph.D.Molekulární a buněčné mechanismy imunomodulačních aktivit serpinů z klíštěcích slinJihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Přírodovědecká fakulta3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-18519Sdoc. Ing. Radim Matula, Ph.D.Kvantifikace změn růstové dynamiky a vazby uhlíku stromů v evropských lesích v důsledku klimatické změnyČeská zemědělská univerzita v Praze, Fakulta lesnická a dřevařská3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy

POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP

Soutěž POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP (PIF) je vyhlašována ve variantě OUTGOING a INCOMING. První varianta umožní začínajícím vědkyním a vědcům absolvovat dvouletou zahraniční stáž, kde získají cenné zkušenosti v rané fázi své kariéry. Třetí rok tyto zkušenosti zúročí na českém pracovišti. Díky druhé větvi soutěže (PIF INCOMING) mohou zahraniční badatelky a badatelé působit na vědeckém pracovišti v ČR. Tato soutěž je využívána i pro návrat mladých českých vědkyň a vědců ze zahraničí. Celkově na tyto tříleté granty s počátkem řešení od ledna dosáhlo 30 začínajících badatelek a badatelů, kteří dokončili doktorské studium nejdéle před čtyřmi roky.

Projekty podpořené od roku 2025 – PIF INCOMING

Reg. čísloNavrhovatelNázevUchazečDoba trváníOborová komise
25-15839IRNDr. Valdemar Švábenský, Ph.D.Algoritmická zkreslení v modelech strojového učení ve vzděláváníMasarykova univerzita, Fakulta informatiky4OK1 – technické vědy
25-15272IMisbah ShahzadiGravitační vlny z nebodového tělesa s rotaci indukovaným kvadrupólemAstronomický ústav AV ČR, v.v.i.4OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16027IDr Gabriel Andres PiovanoMěření spinových efektů u dvojhvězd s extrémním poměrem hmotností pro přesnostní gravitačně-vlnovou astronomiiUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16632IDr. Benjamin LoweFerromagnetické van der Waalsovy monovrstvy pro spintronikuFyzikální ústav AV ČR, v.v.i.3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17640IJán Pulmann, Ph.D.Lagrangeovské relace a kvantové teorie poleUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17712IMgr. Jaromír BěhalTomografická fázová zobrazovací průtoková cytometrie využívající strojové učeníUniverzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15373IIng. Vladimír Sobota, Ph.D.Mechanismy arytmií vyvolaných konzumací alkoholu – in silico analýza s využitím modelů lidského srdceMasarykova univerzita, Lékařská fakulta4OK3 – lékařské a biologické vědy
25-15708IJan Kotýnek Krotký, PhDOd depolitizace k posilujícímu nesouhlasu: potenciál participativních inovací umožňující inkluzivní politizaci Evropské unieMasarykova univerzita, Fakulta sociálních studií4OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15914IDr Joanna MarkiewiczMezi Kelty a seveřany: interakce mezi středolaténskými a pozdně laténskými společnostmi ve střední EvropěUniverzita Karlova, Filozofická fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16141IDr. Toni Romani, PhDVýznam nedokumentovaných populací šimpanzů při vyplňování mezerí v evoluci homininůÚstav biologie obratlovců AV ČR, v.v.i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17281IAdam KlimešIdentifikace efektů vnitrodruhové variability v ekologiiBotanický ústav AV ČR, v. v. i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy

Projekty podpořené od roku 2025 – PIF OUTGOING

Reg. čísloNavrhovatelNázevUchazečDoba trváníOborová komise
25-16126ORNDr. Dalibor Preisler, Ph.D.Vývoj nanodomén a dynamika fázových změn v metastabilních beta-Ti slitináchUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK1 – technické vědy
25-18194OIng. Tomáš Landovský, Ph.D.Organické ligandy pro stabilizaci magnetických nanočástic v kapalně krystalických médiíchFyzikální ústav AV ČR, v.v.i.4OK1 – technické vědy
25-15746OIng. Martin Schäfer, Ph.D.Ab initio výpočty jaderných procesů pro Big Bang nukleosyntézu a energii z jaderné fúzeÚstav jaderné fyziky AV ČR, v.v.i.4OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16846OMilan PeštaZkoumání astronomických časových řad pomocí strojového učeníUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-16928OMgr. Debora Lančová, Ph.D.Počítačové simulace akrečních disků v rentgenových binárních systémechSlezská univerzita v Opavě, Fyzikální ústav v Opavě3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17173OIng. Karolína SalvadoriAzacalixareny a jejich využití při rozpoznávání aniontůVysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta chemicko-inženýrská3OK2 – vědy o neživé přírodě
25-17501OIng. Ondřej WojewodaFeritové heterostruktury pro integrovanou magnonikuVysoké učení technické v Brně, Středoevropský technologický institut4OK2 – vědy o neživé přírodě
25-15786OMgr. Jakub Jauernig, Ph.D.Heraldický traktát pro Annu Českou. Atribuované erby a historiografie jako součást středověkého politického bojeFilosofický ústav AV ČR, v.v.i.4OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16223OMgr. Kateřina Kutarňová, Ph.D.Mystické poznání a kognice v barokní epistemologiiFilosofický ústav AV ČR, v.v.i.4OK4 – společenské a humanitní vědy
25-16291OPhDr. Nikola Doubková, Ph.D.Podklady transdiagnostických dimenzí a klinických cílů u psychopatologie: role osobnosti a emocíNárodní ústav duševního zdraví4OK4 – společenské a humanitní vědy
25-17179OIng. Michal StrnadEtnoregionální hnutí jako opomíjený aktér emancipace regionů v současné Evropě: cíle, strategie a strukturaVysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta mezinárodních vztahů4OK4 – společenské a humanitní vědy
25-18162OMgr. Dominik Macháček, Ph.D.Živý překlad řeči s odhadem spolehlivostiUniverzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta3OK4 – společenské a humanitní vědy
25-18472OMgr. Martin Rudiš, Ph.D.Vliv před-moderních tradic islámské architektury na architekturu mešit 20. a 21. století na Blízkém východěOrientální ústav AV ČR, v.v.i.4OK4 – společenské a humanitní vědy
25-15905OKristýna BieleszováSubcelulární kontrola endogenního auxinu fenyloctové kyseliny v rostlináchUniverzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-16628OPhD Diana Libeth Aparicio VasquezO původu rostlinných druhů: vliv změny klimatu, konektivity habitatů a disperzních mechanismů na složení andské flóryBotanický ústav AV ČR, v. v. i.3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17193OMgr. Jakub Štenc, Ph.D.Dlouhodobá prostoro-časová dynamika opylovací sítě a důsledky pro přenos pyluUniverzita Karlova, Přírodovědecká fakulta4OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17288OPatrícia SinghBudoucí úbytek a změna rozšíření ekosystému ombrotrofních vrchovišť způsobený klimatem a důsledky pro ochranu, obnovu a ukládání uhlíkuMasarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta4OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17668OTomáš GalicaMikrobiální interakce za časů nedostaku železa: jak mohou siderofory tvarovat mikrobiální společenstva ovládané sinicemiMikrobiologický ústav AV ČR, v.v.i.4OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy
25-17927OIng. Jakub Papík, Ph.D.Dopad udržitelného zemědělství na interakce mezi mikrobiální a molekulární diverzitou půdyVysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta potravinářské a biochemické technologie3OK5 – zemědělské a biologicko-environmentální vědy

EXPRO

Cílem grantů EXPRO je vytvářet podmínky pro rozvoj excelentního výzkumu, nastavit standardy excelentní vědy a také napomoci překonat bariéry, které snižují úspěch projektových návrhů do vysoce prestižních evropských grantových soutěží ERC. Grantová soutěž EXPRO je vypisována již pouze v sudých letech. Od roku 2025 bude podpořeno celkem 15 nových projektů, na které připadne téměř 712 mil. Kč.

JUNIOR STAR

Granty JUNIOR STAR jsou určeny pro excelentní začínající vědkyně a vědce do 8 let od získání titulu Ph.D., kteří již publikovali v prestižních mezinárodních časopisech a mají za sebou významnou zahraniční zkušenost. Díky pětiletému projektu s možností čerpat až 25 milionů Kč získávají možnost se vědecky osamostatnit a případně založit i vlastní výzkumnou skupinu, která může do české vědy přinést nová výzkumná témata. V roce 2025 začne řešit projekt 19 začínajících vědkyň a vědců. Na tyto projekty v příštích 5 letech poputuje více než 443 mil. Kč.

Mezinárodní projekty

GA ČR momentálně spolupracuje s 11 zahraničními agenturami z celého světa, včetně americké National Science Foundation (NSF), tchaj-wanské National Science and Technology Council (NSTC), rakouské Austrian Science Fund (FWF), švýcarské Swiss National Science Foundation (SNSF), německé German Research Foundation (DFG) a dalšími. Výsledky těchto soutěží a výzev budou oznámeny po schválení zahraniční agenturou.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Školení správy vědeckých dat s Data Stewardship Wizard

Pro projekty financované GA ČR od letošního roku a let následujících platí nová pravidla ohledně správy vědeckých dat – řešitelé a řešitelky nejpozději s první dílčí zprávou o řešení projektu předkládají svůj plán správy vědeckých dat (Data Management Plan). Jednou z možností, jak daný plán vytvořit, je open-source platforma Data Stewardship Wizard. GA ČR ve spolupráci s ní připravila školení.

„Uvažování nad výzkumnými daty a nad tím, jak s nimi nakládat, je důležitou součástí výzkumu. Věříme, že příprava plánu správy vědeckých dat povede k větší transparentnosti, zamezí ztrátě dat a také umožní jejich opětovné využití jinými badateli. Zvyšuje se tak efektivita poskytnuté podpory,“ řekl předseda GA ČR prof. Petr Baldrian.

Školení Data Stewardship Wizard (DSW)

Úvodu školení se ujme předseda GA ČR prof. Petr Baldrian a vysvětlí přístup GA ČR ke správě vědeckých dat. Dále naváže Jana Martínková z DSW, která ukáže konkrétní zacházení s tímto nástrojem z pohledu vědců.

Alternativní možností pro vytvoření plánu správy vědeckých dat je vyplnění formuláře.

Staňte se členy hodnoticích panelů

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

IT technik

Koho hledáme?

Kolegu nebo kolegyni, kteří nám pomohou zabezpečit administrativní činnost související s IT problematikou.

Co konkrétně budete mít na starost?

Uvítáme, pokud budete mít

Rádi Vám nabídneme

Nástup možný ihned nebo dle dohody

 

V případě Vašeho zájmu zašlete strukturovaný životopis na e-mailovou adresu: daniela.kmochova@gacr.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Návratové granty nabídnou restart vědecké kariéry

Vláda České republiky včera (6. 11.) schválila nový druh podpory připravený Grantovou agenturou České republiky (GA ČR). Návratové granty umožní vědkyním a vědcům znovunastartovat kariéru po jejím přerušení rodičovskou dovolenou nebo kvůli péči o závislou osobu. Soutěž bude vyhlášena spolu s ostatními soutěžemi GA ČR na začátku příštího roku.

„V českém prostředí je návrat k aktivní kariéře po rodičovské dovolené v mnoha ohledech obtížnější než v řadě zahraničních zemí. Rozhodli jsme se proto připravit granty, které výborným vědkyním a vědcům tento návrat zjednoduší,“ řekl předseda GA ČR prof. Petr Baldrian. „Jedná se o unikátní druh podpory, který GA ČR poskytuje jako jediná grantová agentura v Evropě.“

Návratové granty jsou další možností, kterou GA ČR podporuje skloubení osobního a vědeckého života, genderovou rovnost a využití potenciálu českých vědkyň a vědců. Soutěž GA ČR plánuje vyhlásit v únoru příštího roku. Předpokládá se každoroční podpora přibližně 25 nových projektů. Na Návratové granty je pro další roky plánováno v rámci rozpočtu GA ČR přibližně 50 mil. Kč ročně.

Návratové granty budou určeny pro vědkyně a vědce z českých institucí, kteří dokončili doktorské studium v posledních deseti letech (tato lhůta se prodlužuje o kariérní přestávky). Projekt bude možné podat do dvou let od ukončení karierní přestávky spojené s péčí o dítě nebo jinou závislou osobu v délce rok až pět let. Délka trvání podpory bude záviset na zvolené výši úvazku, a to dva až čtyři roky. Do řešení projektu mohou řešitelky a řešitelé zapojit i studentky a studenty a technické pracovnice a pracovníky.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY